Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. Komentarz 2013

Książka Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. Komentarz 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pacak Mateusz, Zmorek Katarzyna


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Seria:  SREBRNE KOMENTARZE
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  234
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-278-0104-3
Cena: 55zł
Opis
Komentowana ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie jest ustrojowym fundamentem działalności administracji publicznej w województwie. Reguluje głównie kwestie relacji hierarchicznych między Prezesem Rady Ministrów i członkami Rady Ministrów a wojewodą, eksponuje także zasadę zespolenia organów administracji terenowej z wojewodą. W Komentarzu autorzy wyjaśniają najważniejsze problemy wiążące się z funkcjonowaniem administracji terenowej w województwie oraz praktycznym stosowaniem unormowań tego aktu prawnego. Ze względu na ramowy charakter ustawy Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. Komentarz 2013 zawiera liczne odesłania do ustaw szczegółowych, które regulują działalność administracji rządowej w województwie.

Publikacja Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. Komentarz 2013 skierowana jest do pracowników organów administracji, przede wszystkim urzędów wojewódzkich i innych urzędów terenowej administracji rządowej w województwie. Może też stanowić niezbędną pomoc dla studentów i dydaktyków w dziedzinie prawa administracyjnego. Szerokie omówienie skargi powszechnej będzie przydatne dla podmiotów zainteresowanych wniesieniem takiej skargi na akty prawa miejscowego wydane przez wojewodę lub organ niezespolonej administracji rządowej.

Mateusz Pacak – doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego; autor komentarzy oraz artykułów z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego; redaktor naczelny Internetowego Przeglądu Prawniczego TBSP UJ. Aplikant radcowski, współpracuje z kilkoma kancelariami prawnymi.

Katarzyna Zmorek – specjalizuje się w prawie administracyjnym; aplikantka Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o elektronicznych instrumentach płatniczych. Komentarz 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o elektronicznych instrumentach płatniczych. Komentarz 2013
Polska jako pierwsze państwo europejskie wprowadziła ustawę całościowo regulującą funkcjonowanie kart płatniczych, pieniądza elektronicznego oraz podm...
Cena: 55,00zł
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz 2012. Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz 2012. Wydanie 4
Stan prawny: 31.07.2012 r.Niniejsze, czwarte wydanie komentarza to aktualna i praktyczna wykładnia przepisów ustawy o samorządzie gminnym, przedstawia...
Cena: 125,00zł
... jest pusty