Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Komentarz 2012

Książka Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Komentarz 2012 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Ostrowski Tomasz


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  1
Seria:  Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  276
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-255-3883-5
Cena: 89zł
Opis
Intencją powołania do życia w 2003 r. instytucji prawnej biur informacji gospodarczej było zapewnienie uczestnikom obrotu gospodarczego komplementarnego narzędzia służącego ocenie wiarygodności płatniczej kontrahenta. Celem uchwalenia komentowanej ustawy było usprawnienie funkcjonowania istniejącego systemu wymiany informacji za pośrednictwem biur w celu poprawy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i ochrony wierzycieli, przy jednoczesnym zagwarantowaniu słusznych praw osób, których dotyczą udostępniane informacje. Zachowując formę komentarza do poszczególnych przepisów ustawy, niniejsza praca stanowi kompleksowe omówienie prawnych aspektów systemu udostępniania informacji gospodarczych, z uwzględnieniem praktycznych problemów funkcjonowania biur informacji gospodarczej, a także praw i obowiązków oraz zasad odpowiedzialności pozostałych uczestników systemu, w szczególności przedsiębiorców i konsumentów, w tym także wynikających z właściwych przepisów powiązanych aktów prawnych, m.in. ustawy o kredycie konsumenckim, ustawy o ochronie danych osobowych, prawa bankowego, ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Komentarz adresowany jest zarówno do praktyków – prawników zajmujących się obsługą prawną przedsiębiorstw, pracowników instytucji finansowych, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji konsumenckich, jak i do pracowników naukowych oraz studentów zainteresowanych tematyką prawa gospodarczego, ochrony konkurencji, praw konsumentów, ochrony dóbr osobistych oraz przetwarzania danych osobowych.

Tomasz Ostrowski – adwokat, ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Świdnicy, od 2009 r. prowadzi indywidualną praktykę adwokacką we Wrocławiu, specjalizuje się w zagadnieniach obrotu i zarządzania wierzytelnościami (w tym w aspekcie transgranicznym), ochrony konsumentów, ochrony danych osobowych, a także systemów wymiany informacji gospodarczych i kredytowych, ekspert jednego z biur informacji gospodarczej, uczestnik procesów legislacyjnych (m.in. ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, ustawa o kredycie konsumenckim), członek zespołu ds. rekomendacji interpretacyjnych ustawy o kredycie konsumenckim przy Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, współautor komentarza do ustawy o kredycie konsumenckim, w latach 2009–2011 członek Komisji Etyki KPF.  

... jest pusty