Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o systemie oświaty Komentarz 2015 Wydanie 6

Książka Ustawa o systemie oświaty Komentarz 2015 Wydanie 6 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pilich Mateusz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  6
Seria:  Praktyczne komentarze
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  1488
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-9354-6
Cena: 158zł
Opis
Stan prawny: ustawy o systemie oświaty na 1 września 2015 r.

Ustawa o systemie oświaty, wielokrotnie nowelizowana oraz uzupełniona kilkudziesięcioma rozporządzeniami, jest aktem prawnym o dużym znaczeniu i zasięgu: reguluje m.in. działalność szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i policealnych - zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

Komentarz jest uporządkowanym i systematycznym omówieniem poszczególnych przepisów ustawy. Wzbogacony został o obszerne orzecznictwo Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych, wieloletni dorobek doktryny oraz zwięzłe przedstawienie większości aktów wykonawczych do ustawy o systemie oświaty.

Najnowsze wydanie uwzględnia wszystkie nowelizacje ustawy o systemie oświaty według stanu prawnego na 1 września 2015 r. Obszernie omówiono w nim zagadnienia przyjmowania uczniów do przedszkoli, szkół i placówek (tzw. ustawa rekrutacyjna), podręczników oraz programów szkolnych. Komentarz zawiera także przybliżenie przepisów tzw. ustawy egzaminacyjnej, obejmujących m.in.:
    zasady oceniania i klasyfikowania uczniów i słuchaczy obowiązujące od początku roku szkolnego 2015/2016;
    system egzaminów zewnętrznych (sprawdzianu po szkole podstawowej, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie).

Opracowanie skierowane jest do osób poszukujących aktualnych informacji z zakresu prawa oświatowego, w tym przede wszystkim: dyrektorów szkół i placówek oświatowych, pracowników urzędów jednostek samorządu terytorialnego oraz organów sprawujących nadzór pedagogiczny, a także adwokatów, radców prawnych i sędziów sądów administracyjnych.
Inne pozycje tego autora
Książka Zasada obywatelstwa w prawie prywatnym międzynarodowym Zagadnienia podstawowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zasada obywatelstwa w prawie prywatnym międzynarodowym Zagadnienia podstawowe
Monografia Zasada obywatelstwa w prawie prywatnym międzynarodowym Zagadnienia podstawowe stanowi kompleksowe opracowanie tematyki obywatelstwa w prawi...
Cena: 99,00zł
... jest pusty