Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o systemie oświaty. Komentarz

Książka Ustawa o systemie oświaty. Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pilich Mateusz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  3
Seria:  SREBRNE KOMENTARZE
Rok wydania:  

2009


Ilość stron:  936
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7601-903-1
Cena: 139zł
Nakład wyczerpany
Opis
Stan prawny na 1.09.2009 r.

To już trzecie wydanie książki, która stanowi pierwszy na rynku komentarz do ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty. Ustawa ta, wielokrotnie nowelizowana oraz uzupełniona kilkudziesięcioma rozporządzeniami, jest aktem prawnym o dużym znaczeniu i zasięgu. Reguluje między innymi działalność szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i policealnych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

Komentowany akt prawny budzi liczne wątpliwości w praktyce. Autor - uwzględniając orzecznictwo i poglądy doktryny - w sposób systematyczny i szczegółowy analizuje treść poszczególnych przepisów. Publikacja jest napisana w sposób bardzo przystępny, dlatego można ją polecić wszystkim, którzy przepisy ustawy stosują na co dzień, m.in. dyrektorom szkół, innym pracownikom oświaty, rodzicom i pracownikom organów prowadzących szkoły i placów-ki edukacyjne (gmin, powiatów, miast na prawach powiatu, województw), a także prawnikom stosującym przepisy ustawy (zwłaszcza sędziom sądów administracyjnych).

Nowe wydanie zawiera m.in. szczegółowe wyjaśnienia do zmian w systemie dotowania szkół i placówek niesamorządowych (art. 80 i 90) oraz do przepisów o trybie przekazywania szkół publicznych do prowadzenia przez osoby fizyczne i prawne.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Zasada obywatelstwa w prawie prywatnym międzynarodowym Zagadnienia podstawowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zasada obywatelstwa w prawie prywatnym międzynarodowym Zagadnienia podstawowe
Monografia Zasada obywatelstwa w prawie prywatnym międzynarodowym Zagadnienia podstawowe stanowi kompleksowe opracowanie tematyki obywatelstwa w prawi...
Cena: 99,00zł
Książka Ustawa o systemie oświaty Komentarz 2015 Wydanie 6 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o systemie oświaty Komentarz 2015 Wydanie 6
Stan prawny: ustawy o systemie oświaty na 1 września 2015 r.Ustawa o systemie oświaty, wielokrotnie nowelizowana oraz uzupełniona kilkudziesięcioma ro...
Cena: 158,00zł
... jest pusty