Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o sporcie. Komentarz

Książka Ustawa o sporcie. Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Badura Marcin, Basiński Hubert, Kałużny Grzegorz, Wojcieszak Marcin


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  PRAKTYCZNE KOMENTARZE
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  544
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-1514-2
Cena: 129zł
Opis
Publikacja zawiera pogłębioną analizę nowych przepisów ustawy o sporcie, szereg praktycznych wniosków na temat jej stosowania oraz porównanie z poprzednio obowiązującymi unormowaniami.

Autorzy omówili wiele istotnych kwestii teoretycznoprawnych związanych z ustawa o sporcie, m.in. pojecie zakresu dopuszczalnej ingerencji państwa w sferę autonomii sportowej, istotę odpowiedzialności dyscyplinarnej w sporcie, zasady i zakres wykorzystywania wizerunku zawodnika, problematykę jurysdykcji sadów w sprawach sportowych. W opracowaniu zaprezentowano także praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia i funkcjonowania podmiotów prowadzących działalność sportowa (klubów sportowych, związków sportowych, polskich związków sportowych). Komentarz został uzupełniony o bogate orzecznictwo Sadu Najwyższego, sadów powszechnych i sadów administracyjnych związane z komentowana ustawa.

Adresaci:
Opracowanie skierowane jest do prawników zajmujących się problematyka stosowania przepisów ustawy o sporcie oraz opartych na nich regulacji wewnętrznych stowarzyszeń sportowych. Publikacja powinna także zainteresować urzędników administracji rządowej i samorządowej zajmujących się współpraca z podmiotami działającymi w sporcie, osoby organizujące działalność polskich związków sportowych, związków sportowych i klubów sportowych, sportowców, agencje marketingu sportowego, agencje reklamowe. Może stanowić cenna pomoc naukowa dla studentów prawa, wychowania fizycznego, ekonomii, zarządzania, politologii.

... jest pusty