Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym. Komentarz 2014. Wydanie 2

Książka Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym. Komentarz 2014. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Bejm Marcin, Bogdanowicz Piotr, Piotrowski Paweł


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  2
Seria:  Komentarze Becka
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  605
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-255-5411-8
Cena: 229zł
Opis
Prezentowana publikacja Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym. Komentarz 2014. Wydanie 2 przedstawia komentarz do ustawy z 19.12.2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym. Niniejszy akt prawny określa zasady współpracy podmiotu publicznego i partnera prywatnego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako służącej realizacji zadań publicznych formy współpracy między sektorem publicznym i prywatnym, mającej wspomagać modernizację kraju.

Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym. Komentarz 2014. Wydanie 2 w sposób precyzyjny i jasny pozwala zapoznać się Czytelnikowi ze wszystkimi zagadnieniami związanymi z tematyką partnerstwa publiczno-prawnego, w tym m.in. z:
-zakresem pojęciowym oraz podstawowym założeniem koncepcji partnerstwa publiczno-prawnego;
-genezą partnerstwa publiczno-prywatnego;
-wyborem partnera prywatnego;
-partnerstwem publiczno-prawnym w formie spółki;
-przepisami z zakresu finansów publicznych;
-partnerstwem publiczno-prawnym w Polsce i świecie.

Nowe, 2. wydanie, ze względu na wciąż rosnącą liczbę spraw związanych z obsługą prawną przedsięwzięć partnerstwa publiczno-prywatnego znacznie bardziej zwraca uwagę na praktyczne aspekty stosowania ustawy, uwzględnia i szczegółowo prezentuje najnowsze zmiany, w tym m.in.:
-zmiany obowiązującej od 1.1.2013 r., w której został dodany art. 18a mówiący o wpływie na poziom państwowego długu publicznego oraz deficytu sektora finansów publicznych zobowiązań wynikających z umów o partnerstwie publiczno-prywatnym;
-Dyrektywy 2012/0060 (COD), dotyczącej dostępu towarów i usług z krajów trzecich do rynku wewnętrznego Unii i procedur wspierających dostęp tych towarów i usług, która do 30.6.2014 r. powinna zostać implementowana do porządków prawnych państw członkowski Unii Europejskiej (w tym Polski).

Autorzy w treści tego wyjątkowo praktycznego komentarza odwołują się do swoich doświadczeń oraz obserwacji zgromadzonych podczas obsługi prawnej przedsięwzięć partnerstwa publiczno-prywatnego sensu largo. Omawiając przedstawione zagadnienia, odnoszą się również do doświadczeń zagranicznych, powołują źródła i komentatorów wypowiadających się o partnerstwie publiczno-prywatnym także w ramach analizowania pozaprawnych aspektów partnerstwa.

Najnowsze wydanie Komentarza w sposób jasny i przejrzysty pozwala na rozwiązanie pojawiających się w praktyce problemów związanych z wykładnią przepisów zawartych w ww. ustawie. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Komentarz wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień.
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Komentarz
Ustawa określa zasady i tryb zawierania umowy koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz środki ochrony prawnej. W sposób przejrzysty i możliwie e...
Cena: 189,00zł
Książka Interes publiczny w prawie energetycznym UE w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Interes publiczny w prawie energetycznym UE
Książka poświęcona jest ograniczeniom swobód rynku wewnętrznego oraz reguł konkurencji ze względu na interes publiczny w prawie energetycznym Unii E...
Cena: 79,00zł
... jest pusty