Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o partiach politycznych. Komentarz 2013

Książka Ustawa o partiach politycznych. Komentarz 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Dębska Monika


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  118
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7806-906-5
Do pobrania:
Cena: 55zł
Opis
Działalność partii politycznych jako dobrowolnych organizacji społecznych o określonym programie politycznym ma na celu zdobycie i sprawowanie władzy albo wywieranie na nią wpływu. Partie są nieodłącznym elementem m.in. ustroju demokratycznego, ale także syste-mów autorytarnych, choć wtedy ich funkcje są odmienne.

Komentarz stanowi analizę przepisów ustawy w ujęciu praktycznym, przy uwzględnieniu aspektów teoretycznych. Omówiono w nim strukturę i zasady działania partii politycznych, finansowanie ich działalności, zagadnienia związane z postępowaniem w razie stwierdzenia sprzeczności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych, a także problematykę ich likwidacji.

Publikacja Ustawa o partiach politycznych. Komentarz 2013 jest adresowana głównie do członków partii politycznych, ale także do prawników zainteresowanych szczegółami funkcjonowania partii. Będzie ona ponadto cennym źródłem informacji dla studentów chcących rozszerzyć wiedzę z zakresu prawa konstytucyjnego.

Monika Dębska – prawnik interdyscyplinarny i aplikant adwokacki; w trakcie przewodu doktorskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa. Komentarz 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa. Komentarz 2013
Niniejszy komentarz stanowi analizę przepisów ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa nie tylko w ujęciu teoretycznym, ale także praktycznym. Autorka prz...
Cena: 55,00zł
... jest pusty