Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o muzeach. Komentarz 2012

Książka Ustawa o muzeach. Komentarz 2012 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Antoniak Patrycja


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  PRAKTYCZNE KOMENTARZE
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  176
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-0796-3
Cena: 109zł
Opis
Stan prawny: 16.04.2012

Publikacja jest pierwszym na rynku komentarzem zawierającym kompleksowa analizę ustawy o muzeach. Książka w przystępny sposób ukazuje zagadnienia prawne o istotnym znaczeniu praktycznym. W komentarzu przedstawiono m.in.:

  • odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące zakładania i funkcjonowania muzeów, np. muzeów prywatnych, czy istoty i zakresu nadzoru nad muzeami;
  • wskazówki dotyczące sposobu interpretacji i stosowania często niejasnych regulacji ustawowych;
  • powiązania ustawy o muzeach z kodeksem postępowania administracyjnego oraz regulacjami z zakresu ochrony dóbr kultury oraz prowadzenia działalności kulturalnej;
  • luki w regulacji ustawowej oraz wnioski de lege ferenda, które mogą być wykorzystane w pracach legislacyjnych nad nowelizacja omawianej ustawy.


Adresaci:
Opracowanie przeznaczone jest dla muzealników, muzeologów oraz przedstawicieli innych zawodów związanych z działalnością muzeów. Publikacja polecana jest także pracownikom i przedstawicielom organów administracji publicznej oraz inwestorom realizującym programy rewitalizacji nieruchomości zabytkowych.

"Komentarz jest praca niejako dwa w jednym - zachowując walory pracy naukowej, w przystępny sposób wyjaśnia zagadnienia prawne o istotnym znaczeniu praktycznym (...). Praca zasługuje na uznanie pod względem merytorycznym i uzupełnia istniejącą dotąd lukę na rynku publikacji poświeconych prawu kultury, prawu ochrony zabytków i prawu muzeów. Jestem przekonany, ze spotka się ona z szerokim zainteresowaniem - nie tyle nawet prawników, co w pierwszej kolejności muzealników, muzeologów, a także przedstawicieli innych zawodów związanych z działalnością muzeów".

Dr hab. Kamil Zeidler
Czlonek Polskiego Komitetu Narodowego Miedzynarodowej Rady Muzeów (ICOM)
... jest pusty