Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Komentarz. Wydanie 4

Książka Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Komentarz. Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Gonera Katarzyna


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  4
Seria:  Komentarze LexisNexis
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  672
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-967-8
Do pobrania:
Cena: 125zł
Opis
Ustawa z 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych wprowadziła istotne zmiany w systemie kosztów sądowych, zwłaszcza co do wysokości i sposobu uiszczania opłat. Od początku obowiązywania wzbudziła wiele kontrowersji, które zaowocowały licznymi orzeczeniami Sądu Najwyższego.Od wejścia w życie ustawa podlegała licznym nowelizacjom. W czwartym wydaniu komenta-rza uwzględniono wszystkie dotychczasowe zmiany, jak również zmiany, które wejdą w ży-cie 1 stycznia 2012 r., wprowadzone przez ustawy: Prawo geologiczne i górnicze, o wspiera-niu rodziny i systemie pieczy zastępczej, o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw, o zmianie ustawy – kodeks karny wykonawczy oraz niektórych innych ustaw. Uwzględniono także zmiany w Kodeksie postępowania cywilnego wynikające z ustawy z 16 września 2011 r., która wejdzie w życie w 3 maja 2012 r. W publikacji przed-stawiono najważniejsze orzeczenia Sądu Najwyższego – przede wszystkim uchwały stano-wiące odpowiedzi na zagadnienia prawne skierowane do Sądu Najwyższego przez sądy powszechne, wydane do czerwca 2011 r., oraz wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Dzięki temu obecne wydanie komentarza staje się źródłem wiedzy o wykładni przepisów ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych oraz związanych z nimi przepisów Kodeksu postępo-wania cywilnego. Książka jest adresowana przede wszystkim do prawników praktyków: sędziów, adwokatów, radców prawnych. Może zainteresować także podmioty występujących w postępowaniu w charakterze np. strony, świadka czy biegłego. 

Autorka – sędzia Sądu Najwyższego – uczestniczyła w pracach nad projektem ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, prowadzonych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego działającą przy Ministrze Sprawiedliwości.
Inne pozycje tego autora
Książka Regulamin urzędowania sądów powszechnych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Regulamin urzędowania sądów powszechnych
Kolejny tom w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych, opracowany z inicjatywy Jacka Ignaczewskiego, jest komentarzem do rozporządzenia Ministra Sprawi...
Cena: 139,00zł
... jest pusty