Autorzy: Wydawnictwo: C.H. Beck
Wydanie: 2
Seria: DUŻE KOMENTARZE LEX
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 1076
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-264-4448-7
Ustawa o kontroli skarbowej. Komentarz 2014. Wydanie 2 stanowi kompletne omówienie przepisów ustawy o kontroli skarbowej, zawierające w szczególności aktualne orzecznictwo sądów administracyjnych i Trybunału Konstytucyjnego, interpretacje Ministerstwa Finansów oraz poglądy doktryny.
W publikacji Ustawa o kontroli skarbowej. Komentarz 2014. Wydanie 2 zaprezentowano m.in.: cele i zakres kontroli skarbowej, jej strukturę organizacyjną, zasady funkcjonowania i organy, pozycję prawną i faktyczną kontrolowanego, a także przepisy dotyczące użycia środków przymusu, wywiadu skarbowego czy statusu pracowników i inspektorów.
Drugie wydanie obejmuje stan prawny na dzień 1 października 2013 r. i uwzględnia nowelizacje ustawy o kontroli skarbowej dokonane po ogłoszeniu tekstu jednolitego, w tym ustawą z dnia 2 marca 2012 r. o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Autorzy komentarza są praktykami związanymi z sądownictwem administracyjnym i powszechnym oraz z aparatem skarbowym. Jako sędziowie, urzędnicy, radcy prawni, pracownicy naukowi na co dzień zajmują się problematyką kontroli skarbowej i postępowania kontrolnego, a także innymi zagadnieniami związanymi z wywiadem skarbowym.
Adresaci:
Książka Ustawa o kontroli skarbowej. Komentarz 2014. Wydanie 2 przeznaczona jest zarówno dla kontrolowanych: przedsiębiorców i ich pełnomocników (doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych), jak i kontrolujących, czyli pracowników organów kontroli skarbowej, organów podatkowych i sądów.
Michał Ciecierski - radca prawny, wspólnik w Kubik, Sawczuk-Paluch, Stańdo, Wyszatkiewicz i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych Jurysta z siedzibą w Opolu; członek Stowarzyszenia Prawa Finansowego "Aureus" przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, prowadzi zajęcia na WPiA Uniwersytetu Opolskiego i w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu; były pracownik izby skarbowej i były pozaetatowy członek samorządowego kolegium odwoławczego; autor wielu publikacji m.in. z zakresu prawa podatkowego.
Agnieszka Derkacz - pracownik organu kontroli skarbowej; prowadzi zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, wykładowca na kursach doskonalenia zawodowego z zakresu podatków; członek Stowarzyszenia Prawa Finansowego "Aureus" przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego; autorka publikacji z zakresu prawa podatkowego i administracyjnego.
Krzysztof Kandut - doktorant Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z zakresu prawa finansowego, prawa podatkowego, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu oraz na kursach doskonalenia zawodowego z zakresu podatków i procedury administracyjnej; zatrudniony w administracji podatkowej; członek Stowarzyszenia Prawa Finansowego "Aureus" przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego; autor publikacji poświęconych podatkom i procedurze administracyjnej.
Dr Artur Mudrecki - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego od 9 lat orzekający w Izbie Finansowej NSA w Warszawie; adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego i Prawa Podatkowego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; członek Stowarzyszenia Prawa Finansowego "Aureus" przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego; autor ponad 85 publikacji poświęconych głównie podatkom oraz procedurze administracyjnej i sądowoadministracyjnej.
Grażyna Pelewicz - doktorantka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z zakresu prawa finansowego, prawa podatkowego; zatrudniona w administracji podatkowej, urzędnik służby cywilnej IV stopnia, posiada uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych; wykładowca prawa finansowego prawa podatkowego w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli; autorka publikacji z zakresu prawa podatkowego i administracyjnego.
Aleksandra Sędkowska - radca prawny, zatrudniona w Izbie Skarbowej, w Izbie Celnej oraz w Urzędzie Kontroli Skarbowej; były pozaetatowy członek Regionalnej Izby Obrachunkowej; doktorant w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, wykładowca na kursach doskonalenia zawodowego z zakresu prawa podatkowego, prowadziła zajęcia m.in. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego; autorka wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego i finansów publicznych.
Dr Piotr Stanisławiszyn - adiunkt pełniący obowiązki kierownika Zakładu Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego; sędzia Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich; współzałożyciel i prezes zarządu Stowarzyszenia Prawa Finansowego "Aureus" przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego; uczestnik ponad 70 konferencji i seminariów naukowych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym z zakresu finansów i prawa finansowego (40 wygłoszonych referatów i komunikatów); autor blisko 80 publikacji z zakresu prawa bankowego, podatkowego i finansów publicznych.
Iwona Wołczak - radca prawny w izbie skarbowej, od 9 lat zatrudniona w administracji podatkowej; były pozaetatowy członek samorządowego kolegium odwoławczego; członek Stowarzyszenia Prawa Finansowego "Aureus" przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu Opolskiego; autorka publikacji z zakresu prawa podatkowego.