Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych Komentarz

Książka Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Dróżdż Mateusz


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  438
ISBN:  
978-83-255-7896-1
Do pobrania:
Cena: 152zł
Nakład wyczerpany
Opis
Publikacja to dokładne i kompleksowe opracowanie wszystkich przepisów ustawy z 20.5.2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. 2013 Nr 99, poz. 611 ze zm.) Omówione w Komentarzu kwestie  odnoszą się w szczególności do:
zasad postępowania koniecznych do zapewnienia bezpieczeństwa imprez masowych;
warunków bezpieczeństwa imprez masowych;
zasad i trybów wydawania zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych;
kwestii gromadzenia i przetwarzania informacji dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych;
odpowiedzialności organizatorów za szkody wyrządzone w związku ze zorganizowaniem imprez masowych.
Opracowanie obejmuje kompleksowy opis przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz wszystkich wydanych do niej aktów wykonawczych, przepisów wewnętrznych policji, związków sportowych oraz podmiotów zarządzających rozgrywkami.

Przedmiotowy komentarz uwzględnia i szczegółowo prezentuje omówienie najnowszych zmian, w tym m.in.:

najnowsze orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego stanowiące próbę wyjaśnienia problemów i wątpliwości pojawiających się na tle stosowania przepisów ustawy;
aktualny stan prawny obejmujący zmiany ustawy, które wprowadzają znaczące modyfikacje w: sprzedaży biletów na mecze piłki nożnej, procesie uzyskania zezwolenia na organizację imprez masowych, czy też w przedmiocie gromadzenia i przetwarzania informacji dotyczących imprez masowych.
Komentowana ustawa zawiera przepisy z zakresu prawa karnego, cywilnego oraz administracyjnego, ponadto  jest aktem prawnym, który kompleksowo reguluje kwestie związane nie tylko z organizacją poszczególnych imprez sportowych, a także tych artystyczno – rozrywkowych.  Jej niektóre przepisy (pomimo kilkukrotnej nowelizacji) nadal wzbudzają w doktrynie uzasadnione wątpliwości natury prawnej.

Autor komentarza jest zarówno pracownikiem akademickim jak i praktykiem - dokonał więc próby interpretacji tych przypisów, zachowując proporcje pomiędzy dogmatyką a nurtem praktycznym.

Komentarz skierowany jest przede wszystkim dla osób zawodowo zajmujących się stosowaniem prawa – sędziów, radców prawnych, adwokatów, prokuratorów jak również osób spoza grona prawników. Ponadto adresatami komentarza są także organizatorzy imprez masowych, zarządcy oraz pracownicy klubów sportowych, a także organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Zawarcie umowy w drodze oferty na podstawie Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowych sprzedaży towarów w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zawarcie umowy w drodze oferty na podstawie Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowych sprzedaży towarów
Monografia Zawarcie umowy w drodze oferty na podstawie Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowych sprzedaży towarów przedstawia donios...
Cena: 84,00zł
... jest pusty