Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Usługi turystyczne. Komentarz 2012

Książka Usługi turystyczne. Komentarz 2012 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Cybula Piotr


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  PRAKTYCZNE KOMENTARZE
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  548
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-3965-0
Cena: 109zł
Opis
Stan prawny: 1.09.2012 r.

W komentarzu omówiono wszystkie najważniejsze problemy związane z ustawą o usługach turystycznych, w tym dotyczące takich zagadnień jak:

-ochrona klienta biura podróży,
-zasady pełnienia funkcji przewodnika turystycznego i pilota wycieczek,
-usługi hotelarskie.

W publikacji uwzględniono aktualne orzecznictwo sadów, w tym Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, decyzje Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także raporty Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Najwyższej Izby Kontroli oraz rozporządzenia wykonawcze do komentowanej ustawy.

Komentarz zawiera liczne wskazówki dotyczące prawidłowej praktyki w działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych, a także omawia błędy, których powinno się unikać.

Adresaci:
Książka przeznaczona jest dla organizatorów turystyki, pośredników turystycznych, agentów turystycznych, osób świadczących usługi hotelarskie oraz przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. Może być także przydatna dla pracowników urzędów marszałkowskich i urzędów gmin, sędziów, adwokatów i radców prawnych, pracowników Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Najwyższej Izby Kontroli, powiatowych (miejskich) rzeczników ochrony konsumenta oraz przedstawicieli organizacji konsumenckich. Stanowi cenna lekturę dla pracowników naukowych, studentów oraz dziennikarzy zainteresowanych problematyka usług turystycznych.

Piotr Cybula - doktor nauk prawnych, pracę doktorską pt. Umowa o imprezę turystyczną w polskim prawie cywilnym obronił w 2007 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego; adiunkt w Zakładzie Prawa na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz w Samodzielnym Zakładzie Turystyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; radca prawny; członek International Forum of Travel and Tourism Advocates; przedmiotem jego naukowych i zawodowych zainteresowań są prawne aspekty turystyki.
... jest pusty