Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Usługi bankowości inwestycyjnej

Książka Usługi bankowości inwestycyjnej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Zapadka Piotr


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Zarys prawa
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  394
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-255-3406-6
Cena: 119zł
Nakład wyczerpany
Opis
Jedną z inspiracji dla przygotowania niniejszej pracy był amerykański kryzys subprime z 2008 r., który ukazał niezwykle istotną rolę współczesnej bankowości inwestycyjnej dla funkcjonowania tak krajowych, jak i światowych rynków finansowych, nota bene nie zawsze w pozytywnym ujęciu. Nie sposób bowiem oprzeć się wrażeniu, iż architektura rynków finansowych, w których mechanizmy cyrkulacji kapitału ułatwiane są coraz większym stopniem deregulacji i internacjonalizacji transferów środków pieniężnych, w znakomity sposób zachęca do coraz bardziej innowacyjnych konstrukcji (operacji) gospodarczych i prawnych, w których główną rolą odgrywają banki inwestycyjne. Polski rynek finansowy, na którym choć nie prowadzą działalności wyodrębnione banki inwestycyjne, jest również obszarem świadczenia przez banki usług bankowości inwestycyjnej (w ujęciu przedmiotowym), co czyni ten rynek częścią światowego systemu gospodarczego. Tym samym, głównym celem niniejszej pracy jest, po pierwsze, wyselekcjonowanie adekwatnych podstaw prawnych, na podstawie których banki mogą krajowe mogą świadczyć usługi bankowości inwestycyjnej. Zaś po drugie, syntetyczne przybliżenie istoty (natury) podejmowanych przez banki krajowe czynności/działań, które można zaklasyfikować do kategorii usług bankowości inwestycyjnej.

Zagadnienie prawnych podstaw świadczenia przez banki usług bankowości inwestycyjnej nie było dotychczas przedmiotem kompleksowego opracowania w polskiej nauce prawa, co sprawia, iż praca ta powinna przedstawiać istotne znaczenie dla potrzeb ilustrowania działań rzeczywiście podejmowanych przez banki krajowe w przybliżanym obszarze.

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Polskie prawo bankowe. Wybrane zagadnienia. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Polskie prawo bankowe. Wybrane zagadnienia. Wydanie 2
Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie zarysu systemu prawa bankowego w Polsce z jednoczesnym wskazaniem współwystępowania prawa bankoweg...
Cena: 49,00zł
... jest pusty