Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Umowy o roboty budowlane w zamówieniach publicznych

Książka Umowy o roboty budowlane w zamówieniach publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Polaszek Andrzej, Rosada Bartosz


Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  248
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-64512-29-2
Cena: 102zł
Nakład wyczerpany
Opis
Jak zabezpieczyć interesy zamawiającego i wykonawcy w umowie o roboty budowlane? Jakie obowiązki nakłada na nich podpisanie takiej umowy? Kiedy można zmienić umowę lub od niej odstąpić? W jaki sposób rozwiązywać spory i dochodzić należności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy?

Książka odpowiada na najważniejsze pytania zadawane przez osoby odpowiedzialne za przygotowanie, zawarcie i wykonanie umowy o roboty budowlane w zamówieniach publicznych. Autorzy tłumaczą, jak w tego typu umowach stosować przepisy kodeksu cywilnego oraz prawa zamówień publicznych. W przystępny sposób wyjaśniają problematyczne kwestie związane m.in. z odbiorem robót, wynagradzaniem wykonawcy i zatrudnianiem podwykonawców.

Czytelnicy dowiedzą się, z jakich form zabezpieczenia należytego wykonania umowy ma prawo skorzystać zamawiający, kiedy wykonawca może zażądać od niego gwarancji zapłaty za roboty budowlane, jak stosować kary umowne i czym różni się gwarancja jakości od rękojmi za wady. Autorzy omawiają również zakres odpowiedzialności osób działających w imieniu inwestora za błędy popełnione podczas zawierania i realizacji umowy o roboty budowlane.
Nakład wyczerpany
... jest pusty