Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Twierdza Szkoła w metaforze militarnej Co w zamian

Książka Twierdza Szkoła w metaforze militarnej Co w zamian w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2016


Ilość stron:  496
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8092-889-3
Cena: 60zł
Opis
Książka z serii Kultura Szkoły Twierdza Szkoła w metaforze militarnej Co w zamian. Ewa Bochno (red. naukowy serii), Maria Dudzikowa (red. naukowy serii), Sylwia Jaskulska (red. naukowy). Posługując się metaforą militarną, autorzy przybliżają problematykę funkcjonowania współczesnej szkoły. Poruszają tematy zarówno gorące i aktualne, jak i trudne oraz niewygodne. Szukają odpowiedzi między innymi na takie pytania: Kto z kim prowadzi wojnę? Gdzie? O co? Za pomocą czego? Z jakim skutkiem?

Teksty zaprezentowane w pracy podzielono na cztery części - przedpole, strategie, taktyki, manewry - oraz uporządkowano od tych najbardziej ogólnych lub dotyczących nadrzędnych zagadnień, jak np. polityka oświatowa, do bardzo konkretnych ilustracji pokazujących pewne wycinki szkolnej codzienności.

W opracowaniu przedstawiono także m.in. takie zagadnienia jak:
    ocenianie zachowania uczniów,
    program "Cyfrowa szkoła",
    wpływ polityki na edukację,
    trudności w prowadzeniu badań w szkole.

Publikacja Twierdza Szkoła w metaforze militarnej Co w zamian przeznaczona jest dla dyrektorów szkół oraz kadry pedagogicznej: nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych. Będzie również przydatna władzom oświatowym różnego szczebla oraz publicystom wypowiadającym się w kwestiach edukacji w Polsce.

... jest pusty