Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Turystyka w polityce spójności gospodarczej i społecznej Unii Europejskiej w latach 1994-1999 i 2000-2006. Uwarunkowania teoretyczne, zakres rzeczowy

Książka Turystyka w polityce spójności gospodarczej i społecznej Unii Europejskiej w latach 1994-1999 i 2000-2006. Uwarunkowania teoretyczne, zakres rzeczowy w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Cena: 79zł
Opis


Leszek Butowski
Data wydania: 2009
Liczba stron/format: 240/B5
Okładka: miękka
Cena: 79.00 złKsiążka jest pierwszą w literaturze krajowej, przeprowadzoną w tak szerokim zakresie, próbą oceny zaangażowania europejskiej polityki spójności wobec sektora turystycznego. Analizę przeprowadzono dla dwóch ostatnich, zakończonych okresów programowania budżetowego UE (lata 1994-1999 i 2000-2006). Objęto nią Wspólnotę Europejską jako całość, a także indywidualnie wszystkie państwa członkowskie.

W swojej pracy autor przedstawia m.in. uwarunkowania teoretyczne uzasadniające zaangażowanie polityki spójności UE na rzecz sektora turystycznego. Poddaje także szczegółowej analizie zakres rzeczowy, finansowy i przestrzenny tej polityki w omawianym okresie. Książka, mimo naukowego charakteru, ma też walor aplikacyjny. Zawiera ona bowiem załącznik (na płycie CD), w którym przedstawiono przykłady projektów turystycznych (głównie krajowych), zrealizowanych przy udziale środków pochodzących z funduszy strukturalnych – w ramach europejskiej polityki spójności.

Z recenzji prof. dr. hab. Grzegorza Gołembskiego:

W całej pracy bardzo wysoko oceniam logikę wywodów i konsekwencję w realizacji założonych celów. Autor wyznaczył problem badawczy, hipotezy, cel główny, cele szczegółowe i z wielką konsekwencją dążył do ich realizacji. Przez to praca jest spójna, a osiągnięte rezultaty bardzo rzetelnie udokumentowane.(…) W konkluzji, chciałbym stwierdzić, iż uważam opracowanie dr Leszka Butowskiego za dzieło w pełni dojrzałe, naukowe, konsekwentnie realizowane, o wielkich walorach poznawczych, bardzo bogato udokumentowane i tym samym w pełni wiarygodne. Opracowanie to jest wysoce oryginalne i stanowi istotny wkład autora w pogłębienie wiedzy o roli turystyki w polityce spójności Unii Europejskiej.
... jest pusty