Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Transformacja podmiotowa w egzekucji administracyjnej

Książka Transformacja podmiotowa w egzekucji administracyjnej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Dalkowska Anna


Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  570
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-65611-33-8
Cena: 115zł
Opis
(…) podjętą przez Autora próbę stworzenia nowych – teoretycznych rozwiązań dla konstrukcji funkcjonujących de facto w praktyce egzekucji administracyjnej uznać należy za ciekawy głos w dyskusji nad kształtem postępowania egzekucyjnego, natomiast formułowane postulaty de lege ferenda nie powinny ujść uwadze ustawodawcy.(…)
 
W mojej ocenie ogrom pracy włożony przez Autora stanowi o szczególnej wartości (…) książki, stanowiącej nie tylko kompendium wiedzy, ale także, może przede wszystkim, interdyscyplinarne studium wzajemnych relacji pomiędzy poszczególnymi dziedzinami prawa. Opisanie „transformacji podmiotowej” w postępowaniu egzekucyjnym w administracji wymaga bowiem nie tylko doskonałej orientacji w dziedzinie samego prawa administracyjnego, ale wykracza daleko poza powyższą, dotykając sfery prawa cywilnego, rodzinnego czy też handlowego.
dr hab. Paweł Daniel, prof. Uniwersytetu SWPS
 
Monografia dr Anny Dalkowskiej Transformacja podmiotowa w egzekucji administracyjnej stanowi (…) ciekawą próbę nadążenia przez naukę prawa o postępowaniu egzekucyjnym za dynamicznymi zmianami sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce i opisanie językiem nauki przekształceń w sferze podmiotów postępowania egzekucyjnego.(…)
 
Działania podejmowane przez Autorkę są tym bardziej warte uwagi, że jej celem nie jest tworzenie jakichś całkowicie oderwanych od rzeczywistości, abstrakcyjnych konstrukcji teoretycznych, ale próba stworzenia nowych teoretycznych rozwiązań dla konstrukcji funkcjonujących de facto w praktyce administracyjnej. Co więcej, prowadzone badanie, oczywiście bazujące na analizie rozwiązań prawnych w płaszczyźnie publicznoprawnej, uwzględnia także dorobek i bogactwo instytucji z zakresu prawa prywatnego.
dr hab. Wojciech Sawczyn, prof. UAM
Inne pozycje tego autora
Książka Zabezpieczenie administracyjne należności pieniężnych w praktyce organów egzekucyjnych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zabezpieczenie administracyjne należności pieniężnych w praktyce organów egzekucyjnych
Jak skutecznie zabezpieczyć zapłatę podatku, grzywny i innych należności pieniężnych? Kiedy można w tym celu zablokować środki na rachunku bankowym dł...
Cena: 102,00zł
... jest pusty