Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Terminy przedawnienia a neutralność systemu VAT w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości UE Perspektywa pewności prawa

Książka Terminy przedawnienia a neutralność systemu VAT w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości UE Perspektywa pewności prawa w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2020


Ilość stron:  244
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8187-170-9
Cena: 109zł
Opis

VAT 2020 

Terminy przedawnienia a neutralność systemu VAT w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości UE Perspektywa pewności prawa to pierwsze opracowanie, w którym podjęto problematykę pewności prawa w aspekcie krajowych terminów przedawnienia realizacji prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz terminu zwrotu nienależnie pobranego VAT. Rozważania oparto na obszernym materiale badawczym, głównie orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości, opiniach rzeczników generalnych, poglądach doktryny oraz krajowym orzecznictwie sądowo-administracyjnym. Zrekonstruowano unijny standard terminów przedawnienia w podatku od wartości dodanej, który odniesiono do terminów realizacji prawa do odliczenia i prawa do zwrotu nienależnie pobranego VAT (tzw. termin rozsądny), który następnie przeniesiono na wybraną praktykę krajową.

Praca jest napisana z perspektywy praktyka mającego wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas wykonywania różnych zawodów prawniczych. Podjęta w niej problematyka nie jest zagadnieniem jedynie teoretycznym, powoduje ona bowiem poważne konsekwencje praktyczne zarówno dla podatników, państw członkowskich, jak i samej Unii Europejskiej. Terminy przedawnienia określają bowiem ramy czasowe wykonywania uprawnień i dochodzenia roszczeń wywodzonych z prawa UE. Upływ tych terminów powoduje definitywną utratę uprawnień.
... jest pusty