Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Sztuka a prawo autorskie. Wybrane zagadnienia

Książka Sztuka a prawo autorskie. Wybrane zagadnienia w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Łada Piotr


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2014


Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-278-0654-3
Cena: 59zł
Opis
Monografia obejmuje praktyczne zagadnienia prawa autorskiego w dziedzinie sztuk plastycznych, które wraz z postępującą komercjalizacją i profesjonalizacją rynku sztuki zyskują coraz większe znaczenie. Zakres przedmiotowy publikacji nawiązuje do systematyki prawa autorskiego, koncentrując się wokół pojęcia utworu, statusu twórcy, autorskich praw majątkowych i osobistych oraz dozwolonego użytku utworów chronionych. Tak wyznaczony zakres tematyczny pozwala na przekrojowe zapoznanie się z problematyką prawa autorskiego w sztuce, które zostało uzupełnione licznymi odwołaniami do orzecznictwa, wieloma przykładami i praktycznymi wskazówkami.

Wybór analizowanych zagadnień oparty został na kryterium praktycznym, wynikającym z doświadczeń zawodowych autora. Zamierzeniem publikacji jest zachowanie merytorycznego wywodu, wspartego aktualną doktryną i orzecznictwem, przy zastosowaniu przystępnej formy przekazu, która będzie zrozumiała i czytelna nie tylko dla specjalistów, lecz także dla osób niedysponujących wykształceniem prawniczym.  

Publikacja adresowana jest przede wszystkim do praktyków prawa – radców prawnych, adwokatów, sędziów, a także do twórców, artystów oraz innych uczestników szeroko rozumianego rynku sztuki w Polsce, takich jak marszandzi, kolekcjonerzy, galerie, domy aukcyjne, muzea, instytucje kultury i instytucje wystawiennicze.

Piotr Łada – adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie, kulturoznawca, historyk sztuki. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie autorskim, prawie gospodarczym, prawie spółek i prawie karnym. Ekspert z zakresu prawa sztuki i kultury, wykładowca, szkoleniowec i trener z zakresu prawa autorskiego, autor artykułów eksperckich.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Practical English for Lawyers. Handbook. Język angielski dla prawników. Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Practical English for Lawyers. Handbook. Język angielski dla prawników. Wydanie 4
Książka przeznaczona jest dla prawników oraz studentów prawa, którym potrzebna jest znajomość specjalistycznego prawniczego języka angielskiego. Jej z...
Cena: 85,00zł
... jest pusty