Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Sztuczna inteligencja, transfery, odpowiedzialność i inne wyzwania ochrony danych osobowych

Książka Sztuczna inteligencja, transfery, odpowiedzialność i inne wyzwania ochrony danych osobowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2022


Ilość stron:  508
ISBN:  
978-83-67236-05-8
Cena: 125zł
Opis
Sztuczna inteligencja, transfery, odpowiedzialność i inne wyzwania ochrony danych osobowych pod redakcją: Marlena Sakowska-Baryła

Czym różnią się role inspektora ochrony danych i procesora? Kiedy za naruszenia przepisów prawa ochrony danych osobowych może grozić odpowiedzialność karna? Jak wygląda ochrona prywatności dzieci w cyberświecie? Jak pandemia wpłynęła na podejście do kwestii ochrony danych i czy ochrona danych nadąży za rozwojem technologii?
 
Zdążyliśmy się już oswoić z zasadami rodo. Co chwilę jednak pojawiają się nowe pytania i problemy w miejscach, gdzie wcześniej nawet nie dostrzegaliśmy obecności danych osobowych. Wdrożenia rodo nie można traktować zatem jako jednorazową rewolucję, to proces nieustannego dostosowywania do stale zmieniających się warunków.
 
Grupa ekspertów – specjalistów w swoich dziedzinach stworzyła multidyscyplinarne opracowanie ukazujące zagadnienie ochrony danych osobowych w różnych ujęciach. Każdy rozdział to inna perspektywa. Poruszono tu m.in. problemy związane z wykorzystywaniem sztucznej inteligencji, międzynarodowym transferem danych (TIA), wyrokiem TSUE w sprawie Google przeciwko CNIL czy postępowaniem rekrutacyjnym.
... jest pusty