Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne w jednostkach sektora finansów publicznych

Książka Środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne w jednostkach sektora finansów publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Wydanie:  2
Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  590
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-65611-51-2
Cena: 129zł
Opis

Środki trwałe 

W jaki sposób przeprowadzić ewidencję i wycenę składników majątku w jednostce? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas rozliczania inwentaryzacji? Jak dokonywać amortyzacji do celów bilansowych i podatkowych? 
 
W publikacji Środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne w jednostkach sektora finansów publicznych autorka Teresa Krawczyk w przystępny sposób omawia zasady ujmowania składników majątku – od momentu ich wyceny i wprowadzenia do ewidencji aż po zbycie lub likwidację. Wyjaśnia najtrudniejsze i najbardziej problematyczne kwestie w zakresie:
 
• ulepszenia środków trwałych oraz ujmowania prac remontowych i konserwacyjnych,
• amortyzacji, umorzenia, wycofania z ewidencji i likwidacji,
• ujęcia w ewidencji części dodatkowych, składowych i peryferyjnych,
• zasad wyceny i ewidencji gruntów,
• ewidencjonowania składników przekazanych w użytkowanie wieczyste lub trwały zarząd,
• dokumentowania i ewidencjonowania środków trwałych w budowie oraz sposobów finansowania inwestycji w różnych typach jednostek,
• metod i terminów przeprowadzania inwentaryzacji, w tym reguł wyjaśniania różnic inwentaryzacyjnych, oraz dokumentów towarzyszących inwentaryzacji.
 
Książka zawiera ponad 100 przykładów obrazujących zasady wyceny, ewidencji i inwentaryzacji składników majątku. Dodatkowo została wzbogacona o wzory dokumentów związanych z obrotem składnikami mienia i ich użytkowaniem w jednostce. Są one dostępne również w wersji edytowalnej na dołączonej płycie CD. Drugie wydanie publikacji uwzględnia aktualne przepisy prawa i wyjaśnienia Komitetu Standardów Rachunkowości.
... jest pusty