Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Środki prawne przeciwdziałania bezrobociu

Książka Środki prawne przeciwdziałania bezrobociu w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Staszewska Ewa


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  284
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-3807-3
Cena: 89zł
Nakład wyczerpany
Opis
Walka z bezrobociem wymaga przyjęcia i realizowania odpowiedniej polityki w tym zakresie. Jednym z najważniejszych instrumentów, jakimi państwo dysponuje w walce z bezrobociem, jest niewątpliwie prawo. W publikacji przedstawiono wszystkie rozwiązania przewidziane w przepisach prawnych, których celem jest przeciwdziałanie bezrobociu w Polsce. Ta problematyka nie była dotychczas przedmiotem kompleksowego opracowania, a niniejsza pozycja jest próba wypełnienia tej luki.
Adresaci:
Książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców. Są wśród nich przede wszystkim pracownicy urzędów pracy oraz pracodawcy, dla których opracowanie może być źródłem informacji o możliwościach zatrudniania osób bezrobotnych w ramach pracowniczych i niepracowniczych form zatrudnienia z wykorzystaniem środków Funduszu Pracy czy PFRON.

Pogłębiona analiza przepisów prawa w zakresie przeciwdziałania bezrobociu oraz zaprezentowane orzecznictwo powodują, że z książki skorzystają prawnicy praktycy, a także pracownicy naukowi zajmujący się szeroko rozumiana problematyka bezrobocia - zwłaszcza przedstawiciele prawa pracy oraz ekonomii.

"Autorka podjęła próbę całościowej charakterystyki środków prawnych służących przeciwdziałaniu bezrobociu. Choć Jej uwaga koncentruje się na obowiązujących w Polsce przepisach prawnych, to jednak często ukazuje genezę obecnych rozwiązań, odwołując się także do unormowań międzynarodowych i europejskich. Pozwala to nie tylko na pełne scharakteryzowanie instytucji i instrumentów rynku pracy, które zostały ustanowione w celu zwalczania bezrobocia, ale również na ich wielokrotnie krytyczna ocenę".
Dr hab. prof. nadzw. UL Zbigniew Góral
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Urlopy pracownicze 2016 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Urlopy pracownicze 2016
Stan prawny: 2 stycznia 2016 r.Książka Urlopy pracownicze 2016, jako jedna z nielicznych, kompleksowo przedstawia problematykę urlopów pracowniczych, ...
Cena: 109,00zł
... jest pusty