Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Środki ochrony praw słusznie nabytych w świetle Konstytucji RP i prawa Unii Europejskiej

Książka Środki ochrony praw słusznie nabytych w świetle Konstytucji RP i prawa Unii Europejskiej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Chmielnicki Paweł, Zięba-Załucka Halina


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2012


Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
9788376204420
Do pobrania:
Cena: 55zł
Nakład wyczerpany
Opis
Publikacja Środki ochrony praw słusznie nabytych w świetle Konstytucji RP i prawa Unii Europejskiej podejmuje problematykę zasady ochrony praw nabytych, będącej swoistym hamulcem dla ustawodawcy, ograniczającym go w dążeniach do pozbawienia praw bez rzeczywistej potrzeby oraz do nieuzasadnionej ingerencji w sferę praw obywatelskich.

Z recenzji wydawniczej Prof. nzw. dr hab. Jerzego Paśnika:

 „Za szczególnie cenne uznać należy nie tylko to, że Autorzy nie ograniczali się do prezentowania jednego poglądu w omawianych kwestiach, lecz przedstawiali także stanowiska odmienne, z którymi się nie utożsamiali, ale również to, że formułowali – co należy potraktować z uznaniem – generalny wniosek o konieczności nadania zasadzie ochrony praw słusznie nabytych rangi konstytucyjnej. 

[…] Niezależnie od tego recenzowane opracowanie posiada walory dydaktyczne, albowiem wiele tekstów w nim zawartych stanowi w istocie gotowy materiał do wykładów. Może być również przydatne dla prawników praktyków, którzy występują w imieniu organów ochrony prawnej jako teoretyczne uzasadnienie tez stawianych w sprawach indywidualnych, a prowadzonych nie tylko w obszarze szeroko rozumianego prawa administracyjnego, lecz także prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego, a nawet prawa cywilnego”. 

Redaktorzy publikacji Środki ochrony praw słusznie nabytych w świetle Konstytucji RP i prawa Unii Europejskiej są znanymi specjalistami w dziedzinie prawa publicznego.

Prof. zw. dr hab. Halina Zięba-Załucka zajmuje się prawem konstytucyjnym, prawami człowieka, ustrojem organów ochrony prawnej.

Prof. nzw. dr hab. Paweł Chmielnicki zajmuje się prawem administracyjnym, badaniami empirycznymi nad pochodzeniem i efektywnością prawa. 
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Komentarz do ustawy o samorządzie gminnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Komentarz do ustawy o samorządzie gminnym
Księgarnia poleca: Komentarz do ustawy o samorządzie gminnym Pod redakcją : Pawła Chmielnickiego Wydawca: Lexis...
Cena: 159,00zł
Książka Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz 2014 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz 2014
Niniejszy komentarz to pierwsze wydanie książki, która co prawda nawiązuje do publikacji cieszącej się powodzeniem na rynku wydawniczym od blisko dzie...
Cena: 189,00zł
Książka Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz
Czwarte wydanie komentarza zawiera uzupełnienia i modyfikacje tekstu uwzględniające najnowsze poglądy nauki prawa i stanowiska organów orzekających w ...
Cena: 189,00zł
Książka Tworzenie instytucji gospodarki a ustawodawstwo polskie w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Tworzenie instytucji gospodarki a ustawodawstwo polskie
Autor podejmuje próbę wypełnienia luki w naukach prawnych, jaką jest brak opracowań ukazujących problematykę przyczyn tworzenia prawa z punktu widzeni...
Cena: 101,00zł
... jest pusty