Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Samowola budowlana w polskim prawie budowlanym

Książka Samowola budowlana w polskim prawie budowlanym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Cherka Maksymilian, Grecki Wojciech


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  150
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-4235-3
Cena: 85zł
Opis
Książka Samowola budowlana w polskim prawie budowlanym jest pierwszym w polskiej literaturze prawniczej opracowaniem, w którym kompleksowo omówiono tematykę samowoli budowlanej, pokazując złożoność badanej materii i problemy stosowania przepisów.

W publikacji Samowola budowlana w polskim prawie budowlanym przeanalizowano różne przypadki powstawania samowoli budowlanej, takie jak:
-budowa bez wymaganego pozwolenia,
-budowa bez wymaganego zgłoszenia bądź pomimo wniesienia sprzeciwu,
-przystąpienie do użytkowania obiektu budowlanego bez wymaganego pozwolenia, zawiadomienia o zakończeniu budowy bądź pomimo wniesienia sprzeciwu,
-budowa obiektu z nieprawidłowościami w zakresie ustaleń i warunków określonych w pozwoleniu na budowę.

Omówiono także konsekwencje prawnoadministracyjne i karne samowoli budowlanej oraz sposoby jej legalizacji. Szerokiej analizie poddano również nakaz rozbiórki.

Dodatkowym atutem opracowania jest bogaty przegląd aktualnego orzecznictwa sadów administracyjnych.

Adresaci:
Publikacja Samowola budowlana w polskim prawie budowlanym przeznaczona jest dla inwestorów i ich profesjonalnych pełnomocników oraz pracowników administracji publicznej (zwłaszcza pracowników organów nadzoru budowlanego). Zainteresuje również projektantów, pracowników naukowych oraz studentów.

Maksymilian Cherka - adwokat; doktor nauk prawnych; adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; od 2004 r. współpracownik (of counsel) Krajowej Rady Notarialnej oraz doradca izb samorządu notarialnego; w latach 2007-2009 członek Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów; autor kilkudziesięciu ekspertyz i opinii prawnych dla organów władzy i administracji publicznej oraz licznych publikacji z zakresu prawa i postępowania administracyjnego; wspólnik w kancelarii prawnej, odpowiedzialny za prawną obsługę dużych projektów deweloperskich; specjalizuje się w problematyce planowania i zagospodarowania przestrzennego, prawa budowlanego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska oraz procedury administracyjnej.

Wojciech Grecki - członek Izby Adwokackiej w Warszawie, starszy prawnik w kancelarii prawnej; specjalizuje się w problematyce szeroko rozumianego procesu inwestycyjnego, w tym zwłaszcza prawa budowlanego.
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Komentarz
Publikacja ta jest pierwszym komentarzem do ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami uwzględniającym zmiany wprowadzone nowelizacja z dnia18 ...
Cena: 79,00zł
Książka Energetyka i ochrona środowiska w procesie inwestycyjnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Energetyka i ochrona środowiska w procesie inwestycyjnym
Stan prawny na 30.09.2010 r.Monografia Energetyka i ochrona środowiska w procesie inwestycyjnym stanowi przykład kompleksowej analizy węzłowych pr...
Cena: 99,00zł
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Nowa ustawa o finansach publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Nowa ustawa o finansach publicznych
Od 1.1.2010 r. obowiązuje większość zapisów nowej ustawy o finansach publicznych z 27.8.2009 r. (Dz.U. Nr 157, poz. 1241) oraz ustawa pochodząca z tej...
Cena: 59,00zł
... jest pusty