Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Rynek farmaceutyczny a prawo własności intelektualnej. Tom 4

Książka Rynek farmaceutyczny a prawo własności intelektualnej. Tom 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kępiński Jakub


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Zarys Prawa Własności Intelektualnej
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  214
ISBN:  
978-83-255-5701-0
Do pobrania:
Cena: 75zł
Opis
Tom 4 Zarysu Prawa Własności Intelektualnej został poświęcony zagadnieniom własności intelektualnej na rynku farmaceutycznym. Autorzy poruszają aktualne problemy dotyczące ochrony patentowej produktów leczniczych. Nie ulega wątpliwości, że ochrona patentowa produktów leczniczych jest obecnie dopuszczalna i znajduje uzasadnienie, jednakże dyskutuje się, czy powinna być ona ograniczania, czy poszerzana. W niniejszym tomie zajęto się problemem ochrony patentowej dla zastosowań medycznych tzw. first medical use oraz second medical use, a także zagadnieniami związanymi z dodatkowym świadectwem ochronnym (SPC), na mocy którego okres ochrony patentowej wynalazków w dziedzinie farmacji zostaje wydłużony.

W kolejnych trzech rozdziałach szczegółowo zostały omówione problemy uczciwej konkurencji na rynku farmaceutycznym. Wskazano w nich m.in. na liczne polskie oraz unijne przepisy, które niejednokrotnie bardzo drobiazgowo regulują kwestie związane z oznaczaniem i nazewnictwem produktów leczniczych, a ponadto także na restrykcyjne regulacje dotyczące reklamy produktów leczniczych. Ich naruszenie może stanowić delikt nieuczciwej konkurencji. Trzeci z rozdziałów dotyczy praktyki tzw. umbrella brandingu (znaków parasolowych) na rynku farmaceutycznym, która polega na sprzedawaniu pod tym samym znakiem produktów leczniczych, suplementów diety lub wyrobów medycznych. Z prawnego z punktu widzenia praktyka taka może budzić liczne wątpliwości.

Dwa ostatnie rozdziały dotyczą zagadnień związanych ochroną danych rejestrowych produktu leczniczego przed ujawnieniem oraz nieuczciwym wykorzystaniem w celach handlowych, a także wyznaczeniem rynku właściwego w sprawach z zakresu ochrony konkurencji na rynku farmaceutycznym.

Mamy nadzieję, że dobór zagadnień, uczyni niniejszy tom interesującym dla czytelników zajmujących się zagadnieniami ochrony własności intelektualnej na rynku farmaceutycznym.
Inne pozycje tego autora
Książka Wzór przemysłowy i jego ochrona w prawie polskim i wspólnotowym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Wzór przemysłowy i jego ochrona w prawie polskim i wspólnotowym
Prezentowana monografia w sposób kompleksowy przedstawia problematykę ochrony wzorów przemysłowych. Omówione...
Cena: 99,00zł
Książka Prawa pokrewne. Tom III w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawa pokrewne. Tom III
W tomie trzecim serii Zarys Prawa Własności Intelektualnej, zebrano poglądy i opinie doktryny na temat aktualnego stanu prawnego dotyczącego praw pokr...
Cena: 65,00zł
Książka Własność intelektualna w obrocie elektronicznym Tom 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Własność intelektualna w obrocie elektronicznym Tom 5
Niniejszy, już V tom z Serii poświęcony jest aktualnym zagadnieniom prawa własności intelektualnej w szeroko rozumianym obrocie elektronicznym, a w sz...
Cena: 75,00zł
... jest pusty