Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Rozwód cywilny i rozwód kościelny Rozwiązywanie i stwierdzanie nieważności małżeństwa

Książka Rozwód cywilny i rozwód kościelny Rozwiązywanie i stwierdzanie nieważności małżeństwa w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pasieka Jerzy


Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  248
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-64512-21-6
Cena: 102zł
Nakład wyczerpany
Opis
Czy w Kościele są rozwody? Kiedy małżeństwo można uznać za nieważne? Jak długo trwa proces w sądzie kościelnym? Ile kosztuje taki „rozwód” i dlaczego jest droższy od cywilnego?

Pierwsza książka na temat tzw. rozwodów kościelnych pomoże przebrnąć przez trudny proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Małżonkowie dowiedzą się, jak rozpocząć procedurę, formułować kolejne pisma procesowe i występować przed kościelnymi organami. Autorzy wyjaśniają między innymi, jakie elementy musi zawierać skarga powodowa, co może być dowodem w procesie i kogo można powołać na świadka. Szczegółowo opisują przyczyny nieważności małżeństwa, tłumacząc, dlaczego alkoholizm, homoseksualizm lub choroba psychiczna współmałżonka nie zawsze muszą być podstawą do uzyskania „rozwodu kościelnego”.

W książce znajdują się również praktyczne wskazówki, które ułatwią przygotowanie się do rozwodu cywilnego. Autorzy radzą, jak wnieść pozew o rozwód, udowodnić rozkład pożycia małżeńskiego i podzielić majątek po rozwodzie. Odpowiadają na wiele trudnych pytań dotyczących ustalenia kontaktów z dziećmi i przyznania alimentów. Podpowiadają, jak radzić sobie z różnymi formami nękania ze strony byłego współmałżonka, w tym ze zniesławieniem i znieważaniem w internecie, które coraz częściej towarzyszą rozwodowi.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Prawo prasowe. Komentarz praktyczny 2014 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo prasowe. Komentarz praktyczny 2014
Komentarz w przystępny i klarowny sposób przybliża czytelnikowi problematykę ustawową prawa prasowego. Autorzy powołują się na orzecznictwo sądowe i l...
Cena: 67,00zł
... jest pusty