Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Rozstrzyganie sporów ze stosunku spółki kapitałowej przez sąd polubowny

Książka Rozstrzyganie sporów ze stosunku spółki kapitałowej przez sąd polubowny w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Cena: 69zł
OpisAutorzy: Grzegorz Suliński
Seria: MONOGRAFIE
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska - OFICYNA , Warszawa , 2008
Stan prawny: 1.01.2008 r.
ISBN: 978-83-7526-813-3 , oprawa twarda , A5 , s. 268
Cena: 69.00 zł.Stan prawny na 1.01.2008 r.

Sądownictwo polubowne stanowi alternatywę dla sądownictwa państwowego. Ostatnie lata przyniosły wzrost ilości spraw rozstrzyganych przez sądy polubowne. Jednym z obszarów, na którym od kilku lat trwa ekspansja sądownictwa polubownego jest prawo spółek. Wyraża się w zawieraniu w umowach lub statutach spółek klauzul stanowiących, iż ewentualne spory ze stosunku spółki będą rozstrzygane przez sąd polubowny.

W opracowaniu autor zastanawia się, czy w świetle obowiązujących przepisów prawa dopuszczalna jest praktyka poddawania pod sąd polubowny - w oparciu o klauzulę arbitrażową zawartą w umowie lub statucie spółki lub umowę o sąd polubowny zawartą poza umową (statutem) spółki - sporów ze stosunku spółki. Ponadto autor rozważa kwestię, czy przepisy prawne regulujące sądownictwo polubowne wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu wynikającemu ze specyfi ki sporów ze stosunku spółki. Chodzi w szczególności o ocenę, czy obowiązująca regulacja pozwala na włączenie w nurt sądownictwa polubownego wszystkich spraw z zakresu prawa spółek.
Inne pozycje tego autora
Książka Kodeks spółek handlowych Komentarz 2019 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks spółek handlowych Komentarz 2019
Komentarz do Kodeksu spółek handlowych stanowi wyczerpujące omówienie przepisów ogólnych mających zastosowanie do wszystkich typów spółek, analizę pos...
Cena: 279,00zł
... jest pusty