Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Rozliczanie w czasie kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych

Książka Rozliczanie w czasie kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Dmoch Wojciech


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Seria:  Monografie. Biblioteka przeglądu podatkowego
Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  260
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-8124-512-8
Cena: 109zł
Opis

Koszty uzyskania przychodów 

Książka Rozliczanie w czasie kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych wskaże, jak powinna wyglądać prawidłowa wykładnia pojęć dotyczących kosztów uzyskania przychodów oraz zasad ich rozliczania w czasie. Stan prawny publikacji 1 kwietnia 2018 r.

Tematyka rozliczania w czasie kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych stanowi przedmiot licznych rozbieżności interpretacyjnych występujących zarówno pomiędzy organami podatkowymi a sądami administracyjnymi, jak i samymi sądami administracyjnymi.

W publikacji Rozliczanie w czasie kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych omówiono zasady pozwalające na rozstrzyganiu o zaliczeniu konkretnych wydatków do kategorii kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z przychodami oraz innych niż bezpośrednio związane z przychodami, a także na określeniu daty poniesienia kosztów i rozliczaniu ich w czasie.

Z książki Rozliczanie w czasie kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych dowiesz się jak powinna wyglądać prawidłowa wykładnia pojęć dotyczących kosztów uzyskania przychodów oraz zasad ich rozliczania w czasie. Zastosowanie jej przez podatników, organy podatkowe oraz sądy administracyjne może przyczynić się w praktyce do wyeliminowania sporów istniejących pomiędzy tymi podmiotami w zakresie rozliczania w czasie kosztów uzyskania przychodów.

Opracowanie zawiera postulaty de lege ferenda w formie zaproponowanego przez autora gotowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o podatku dochodowym od osób prawych będące wynikiem przeprowadzonej analizy i rozważań.

Autor polemizuje z utrwaloną linią orzeczniczą NSA w zakresie definiowania pojęcia kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związane z przychodami wskazując jednocześnie argumenty przemawiające za uznaniem tej linii za błędną. Stanowisko NSA uznające, że kosztem takim są wyłącznie koszty poniesione w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów nie zasługuje na aprobatę. 
Inne pozycje tego autora
Książka Podatek dochodowy od osób prawnych 2009 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatek dochodowy od osób prawnych 2009
Wydanie: 8 Autor: Wojciech Dmoch rok: 2009, stron : 516 cena: 87zł Prezentowany komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawn...
Cena: 87,00zł
Książka Podatek dochodowy od osób fizycznych 2008 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatek dochodowy od osób fizycznych 2008
Wydanie: 4 Autorzy: Wojciech Dmoch, Tomasz Szymura rok: 2008, stron : 640 ISBN : 978-83-2550-091-7 cena: 89 zł Komentarz do ustawy o poda...
Cena: 89,00zł
... jest pusty