Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Raportowanie przepływów pieniężnych w kontekście zmian we współczesnej sprawozdawczości finansowej

Książka Raportowanie przepływów pieniężnych w kontekście zmian we współczesnej sprawozdawczości finansowej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Śnieżek Ewa, Wiatr Michał


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  FINANSE I INWESTYCJE
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  268
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-1136-6
Cena: 63zł
Nakład wyczerpany
Opis
  • Niniejsza książka jest pierwszym w polskiej literaturze przedmiotu tak kompleksowym opracowaniem poświęconym teorii i praktyce raportowania informacji o przepływach pieniężnych w Polsce i na świecie. Pozwala ona na dokładne poznanie korzeni rachunkowości przepływów pieniężnych, umożliwia zrozumienie jej "filozofii", wskazuje na różne możliwości indywidualnego modelowania informacji o przepływach pieniężnych, a także rozwija wyobraźnię w tym zakresie, inspirując do poszukiwania nowych praktycznych rozwiązań sprawozdawczych.
  • Na tle szeroko zakrojonych rozważań na temat informacji finansowej w kontekście procesów globalizacji omówiono problematykę ewolucji oraz harmonizacji zasad ujmowania i prezentowania informacji o strumieniach przepływów pieniężnych w sprawozdaniu finansowym podmiotu gospodarczego. Przedstawiono również teoretyczne ramy autorskiego modelu sprawozdawczego przepływów pieniężnych, osadzonego w nurcie nowoczesnych trendów w raportowaniu biznesowym sytuacji finansowej i dokonań, a także perspektyw rozwoju przedsiębiorstwa.
  • Książka jest pierwszą z trzech części opracowania stanowiącego kompendium teoretycznej i praktycznej wiedzy o przepływach pieniężnych w rachunkowości i zarządzaniu (kolejne dwie części ukażą się w najbliższych miesiącach). Powstała w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania zarówno teoretyków, jak i praktyków rachunkowości, a także studentów, nauczycieli akademickich oraz tych wszystkich, dla których poznanie ram koncepcyjnych sprawozdawczości przepływów pieniężnych i różnych aspektów jej modelowania jest niezbędne, aby we właściwy sposób odwzorowywać przepływy pieniężne w rzeczywistości gospodarczej XXI wieku.
  • Autorzy mają nadzieję, że publikacja umożliwi konfrontację różnych doświadczeń i poglądów z ogólnymi zasadami i trendami w zakresie raportowania przepływów pieniężnych. Być może zainspiruje ona również do pogłębionej dyskusji na temat docelowego kształtu sprawozdania z przepływów pieniężnych, dostarczającego wysokiej jakości informacji i zaspokajającego rosnące wymagania różnych grup użytkowników.
Nakład wyczerpany
... jest pusty