Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Publiczna własność nieruchomości

Książka Publiczna własność nieruchomości w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Habdas Magdalena


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  440
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-978-4
Do pobrania:
Cena: 79zł
Opis
W książce przedstawiono problematykę wykorzystywania przestrzeni publicznej i jej za-właszczania. Omówiono zagadnienia dotyczące własności nieruchomości publicznych, pod-kreślając, że – podobnie jak własność prywatna – zasługują one na skuteczną ochronę. Przed-stawiono także zasady gospodarowania nieruchomościami jednostek samorządu terytorialnego i Skarbu Państwa, z uwzględnieniem uwag o charakterze prawnoporównawczym.

Omówiono również nieopisywaną dotychczas w polskiej literaturze prawniczej kategorię nie-ruchomości quasi-publicznych, które – będąc własnością podmiotów prywatnych – są po-wszechnie udostępniane i stanowią kategorię pośrednią pomiędzy własnością prywatną a publiczną.

Publikacja jest skierowana nie tylko do pracowników rządowych i samorządowych uczest-niczących w gospodarowaniu nieruchomościami, lecz także do sędziów, radców prawnych, adwokatów oraz rzeczoznawców majątkowych, a także ekonomistów, urbanistów i socjologów zajmujących się problematyką nieruchomości.

Dr Magdalena Habdas – adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Mię-dzynarodowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Master of Science wyceny i zarządzania nieruchomościami (Sheffield Hallam University), rzeczoznawca majątkowy, uczestnik prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego (prawo spadkowe), członek aktywny projektu Common Core of European Private Law. Autorka pu-blikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych z zakresu prawa cywilnego, zwłaszcza prawa rzeczowego, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki nieruchomości
... jest pusty