Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Przewodnik po procesie inwestycyjnym w obiektach zabytkowych

Książka Przewodnik po procesie inwestycyjnym w obiektach zabytkowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Gmiter Małgorzata


Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Wydanie:  2
Seria:  Biblioteka Inwestycje Sektora Publicznego
Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  458
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-65611-58-1
Cena: 115zł
Opis
Co zrobić, żeby remont zabytku nie był drogą przez mękę? Odpowiadając na to pytanie, autorka przeprowadza czytelnika przez labirynt formalnych i prawnych uwarunkowań związanych z podejmowaniem działań inwestycyjnych w obiektach zabytkowych. Nie koncentruje się przy tym na wyliczaniu paragrafów i artykułów, ale omawia nowe regulacje w przystępnej formie. 
 
W książce Przewodnik po procesie inwestycyjnym w obiektach zabytkowych wyjaśniono między innymi, kiedy można zastosować odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych lub wykreślić zabytki z rejestru. Autorka podpowiada, jakie prawa mają właściciele zabytków. Opisuje przebieg kontroli i konsekwencje wykonywania prac bez pozwolenia. Wyjaśnia także problematyczne kwestie dotyczące usuwania drzew i krzewów z terenów zabytkowych oraz prowadzenia badań archeologicznych. Całość opatrzona jest praktycznymi wskazówkami na temat ogólnych zasad stosowania technologii i materiałów przy konserwacji zabytków nieruchomych. 
 
Drugie wydanie książki uwzględnia aktualny stan prawny, w tym najnowsze nowelizacje: ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz ustawy o ochronie przyrody, które istotnie wpływają na proces przeprowadzania remontów obiektów zabytkowych.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Kodeks pracy 2023 Ujednolicone przepisy z komentarzem do zmian w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks pracy 2023 Ujednolicone przepisy z komentarzem do zmian
Publikacja zawiera ujednolicony tekst ustawy Kodeks pracy, z uwzględnieniem wprowadzanych zmian, uzupełniona o praktyczny komentarz do tych zmian. ...
Cena: 135,00zł
... jest pusty