Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Przestępstwo niegospodarności z art. 296 kodeksu karnego

Książka Przestępstwo niegospodarności z art. 296 kodeksu karnego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Sepioło Iwona


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Monografie Prawnicze
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  260
ISBN:  
978-83-255-5686-0
Cena: 75zł
Nakład wyczerpany
Opis
Prezentowana monografia Przestępstwo niegospodarności z art. 296 kodeksu karnego zawiera rozważania na temat przestępstwa niegospodarności z art. 296 KK. Po uchyleniu przepisu art. 585 KSH (przestępstwo działania na szkodę spółki) przepisy art. 296 KK stały się jedynym karnoprawnym instrumentem ochrony podmiotów gospodarczych przed nadużyciami ze strony menedżerów. Jednocześnie w ostatnich kilku latach ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie istotnych zmian w treści znamion art. 296 KK. Książka jest analizą nowego kształtu i zakresu kryminalizacji zachowania sprowadzającego się do niegospodarnego zarządzania cudzym majątkiem.

Niniejsza pozycja Przestępstwo niegospodarności z art. 296 kodeksu karnego będzie przydatna w pracy prokuratorów, sędziów, adwokatów i radców prawnych zajmujących się sprawami nadużyć ze strony osób zarządzających cudzymi sprawami majątkowymi. Niewątpliwie publikacja ta skierowana jest także do wyższego i średniego personelu zarządzającego cudzymi sprawami majątkowymi oraz podmiotów gospodarczych oddających w zarząd swój majątek osobom trzecim.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Optymalny model odpowiedzialności prawnej za czyny karne skarbowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Optymalny model odpowiedzialności prawnej za czyny karne skarbowe
Monografia Optymalny model odpowiedzialności prawnej za czyny karne skarbowe autorstwa dr Iwona Sepioło-Jankowska. Prezentowana publikacja stanowi stu...
Cena: 109,00zł
... jest pusty