Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Przemoc wobec kobiet w Polsce. Aspekty prawnokryminologiczne

Książka Przemoc wobec kobiet w Polsce. Aspekty prawnokryminologiczne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Cena: 39zł
Opis
Księgarnia poleca:

Przemoc wobec kobiet w Polsce. Aspekty prawnokryminologiczneAutorzy: Beata Gruszczyńska
Seria: MONOGRAFIE
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska - OFICYNA , Warszawa , 2007
ISBN: 978-83-7526-205-6 , oprawa twarda , A5 , s. 244
Rodzaj: monografia , Medium: książka (WKP)
Cena: 39.00 zł.Opis książki/publikacji: "Badania kanadyjskie [...] wykazały, że co druga kobieta doznała w swoim życiu przemocy, a 25% było ofiarami przemocy ze strony aktualnego lub byłego partnera."

Ile kobiet w Polsce doznało w swoim życiu przemocy fizycznej, seksualnej lub jednocześnie obu? Na to i inne pytania znajdziemy odpowiedź w prezentowanej książce.

Zjawisko przemocy wobec kobiet występuje we wszystkich krajach i kulturach i jest rozpowszechnione w różnych grupach społecznych.

Książka zawiera oryginalne rezultaty badania nad przemocą wobec kobiet w Polsce zrealizowanego pod kierunkiem autorki w ramach International Violence Against Woman Survey - IVAWS. Wyniki obejmują zarówno oszacowanie rozmiarów przemocy doświadczanej przez kobiety, społeczno - demograficzną charakterystykę ofiar, profil sprawców, jak i analizę reakcji policji na zgłoszoną przemoc.

Publikacja zawiera przegląd teorii opisujących przemoc wobec kobiet, przegląd krajowych i międzynarodowych dokumentów i aktów prawnych, a także obszerne podsumowanie w języku angielskim.
... jest pusty