Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Probacyjna sprawiedliwość karząca

Książka Probacyjna sprawiedliwość karząca w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Bałandynowicz Andrzej


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  535
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-8005-8
Cena: 68zł
Nakład wyczerpany
Opis
W opracowaniu przestawiono model karania sprawców przestępstw na poziomie myślenia abolicjonistycznego, opartego na wartościach tożsamości osobowej, społecznej i kulturo-wo-cywilizacyjnej. Ukazano ponadto model terapii probacyjnej rozumiany jako obszar kontroli i zmiany społecznej odzwierciedlający teorie naukowe w interdyscyplinarnym myśleniu, który zakłada udział wielu dziedzin nauki oraz zindywidualizowanych doktryn badawczych opisujących i wyjaśniających przedmiot poznania.

Autor, na podstawie swoich wieloletnich badań zjawisk społecznych z zakresu kryminologii, penitencjarystyki i filozofii prawa, prezentuje teorie wychowania do wolności, adaptacji do wolności oraz wielopasmowej resocjalizacji z udziałem społeczeństwa z wykorzystaniem kar wolnościowych i sprawiedliwości naprawczej.

Publikacja jest przeznaczona dla sędziów, adwokatów, prokuratorów, pracowników systemu penitencjarnego, kuratorów sądowych, a także studentów prawa, pedagogiki, psychologii i socjologii.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Probacja. Resocjalizacja z udziałem społeczeństwa w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Probacja. Resocjalizacja z udziałem społeczeństwa
Prezentowana publikacja ukazuje nowoczesną teorię kary, opartą na paradygmacie sprawiedliwości formalnej, ekwiwalentnej i naprawczej, dającą podstaw...
Cena: 59,00zł
... jest pusty