Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo zamówień publicznych. Orzecznictwo w zakresie dyscypliny finansów publicznych

Książka Prawo zamówień publicznych. Orzecznictwo w zakresie dyscypliny finansów publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Winiarz Mateusz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Orzecznictwo
Rok wydania:  

2009


Ilość stron:  304
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7601-999-4
Cena: 69zł
Opis
Publikacja niniejsza ma na celu przedstawienie stanowiska innych niż Krajowa Izba Odwoławcza organów orzekających w sprawach zamówień publicznych, ponieważ w stosowaniu przepisów ustawy - Prawo zamówień publicznych zamawiający wspomagają się interpretacjami dokonywanymi przez wiele uprawnionych do tego instytucji, w tym komisji orzekających w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Przedmiotem przedstawionej analizy orzecznictwa jest zaprezentowanie stanowisk komisji w zakresie prawidłowości stosowania określonych przepisów prawa zamówień publicznych. Podkreślone zostały więc zarówno interpretacje błędne, jak i te uznane przez komisje za prawidłowe.

W części trzeciej książki zawarto obszerny wybór - w większości dotąd niepublikowanych - orzeczeń Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych oraz regionalnych komisji orzekających. Wyselekcjonowane zostały te orzeczenia, które odnoszą się do naruszeń dyscypliny finansów publicznych poprzez działania lub zaniechania niezgodne z przepisami prawa zamówień publicznych.

Istotnym walorem książki jest również wskazanie, jak unikać ryzyka odpowiedzialności personalnej za naruszenie przepisów ustawy przez osoby występujące w imieniu zamawiających. Dotyczy to w pierwszym rzędzie kierowników zamawiających, osób zajmujących się zamówieniami publicznymi oraz organów kontrolnych.
Inne pozycje tego autora
Książka Zamówienia publiczne w instytucjach kultury w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zamówienia publiczne w instytucjach kultury
Zamówienia publiczne w instytucjach kultury - W dniu 19 października 2014 r. wejdzie w życie kolejna nowelizacja Prawa zamówień publicznych. Zmiany do...
Cena: 118,00zł
Książka Dyscyplina finansów publicznych Doktryna, orzecznictwo, praktyka w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Dyscyplina finansów publicznych Doktryna, orzecznictwo, praktyka
Dyscyplina finansów publicznych. Doktryna, orzecznictwo, praktykaProblematyka książki obejmuje zagadnienia związane z odpowiedzialnością za naruszenie...
Cena: 143,00zł
... jest pusty