Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo własności intelektualnej Zarys wykładu

Książka Prawo własności intelektualnej Zarys wykładu w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Czub Krzysztof


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Akademicka. Prawo
Rok wydania:  

2016


Ilość stron:  440
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-8304-2
Cena: 59zł
Opis
Stan prawny: 1 stycznia 2016 r.

W książce Prawo własności intelektualnej Zarys wykładu przedstawiono w sposób przystępny zagadnienia dotyczące prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. Zakres przedmiotowy opracowania obejmuje utwory w rozumieniu prawa autorskiego, przedmioty praw pokrewnych oraz własności przemysłowej, jak również inne dobra niematerialne: nazwy domen internetowych, know-how, bazy danych. Znalazły się w nim liczne przykłady oraz wskazówki praktyczne dotyczące sposobu ubiegania się o ochronę, wykonywania praw i ich ochrony.

Autor omawia podstawowe definicje, przesłanki i wymogi praktyczne związane z ochroną dóbr niematerialnych, rodzaje praw chroniących takie dobra, tryby ochrony: krajowe, ponad- i międzynarodowe. Porusza także podstawowe zagadnienia procesowe związane z naruszeniem praw własności intelektualnej.

Publikacja Prawo własności intelektualnej Zarys wykładu uwzględnia najnowszy stan prawny, w szczególności zmiany do ustawy - Prawo własności przemysłowej, które weszły w życie 1 grudnia 2015 r. oraz które wejdą w życie 15 kwietnia 2016 r.

"Książka dr. Krzysztofa Czuba to znakomite kompendium wiedzy na temat własności intelektualnej. Polecam ją studentom, aplikantom i adwokatom, liczę też na to, że jej lektura zachęci do pogłębienia tematu".
Andrzej Zwara, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

"Godna polecenia pozycja wydawnicza zawierająca analizę wybranych zagadnień z dziedziny ochrony własności intelektualnej. Nadzwyczaj dynamicznie zmieniający się stan prawny został przedstawiony przez Autora w aktualnym ujęciu, co już samo w sobie nie było zadaniem łatwym. Uwagę zwraca także jasne ujęcie złożonej problematyki. Pozycja godna polecenia również radcom prawnym jako instrument pomocny w wykonywaniu zawodu".
Dariusz Sałajewski, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych

"[...] to znakomicie napisany podręcznik akademicki, pomocny w procesie nauczania i uczenia się. Po publikację tę z przyjemnością sięgać będą również wszyscy przedstawiciele wolnych zawodów, świadomi wspólnej misji, którą jest troska o doskonalenie się, zdobywanie wiedzy i specjalizację w wykonywaniu usług prawnych. Rekomendowana pozycja będzie także niezwykle przydatna dla niespecjalistów, poruszających się w świecie prawa własności intelektualnej".
Anna Korbela, Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych
Inne pozycje tego autora
Książka Prawa osobiste twórców dóbr niematerialnych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawa osobiste twórców dóbr niematerialnych
Monografia stanowi pierwsze w polskiej literaturze prawniczej opracowanie poświecone problematyce konstrukcji praw osobistych twórców dóbr niemat...
Cena: 85,00zł
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Prawo autorskie Komentarz dla praktyków 2016 Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo autorskie Komentarz dla praktyków 2016 Wydanie 3
Jedyny na rynku komentarz, który w sposób praktyczny omawia zagadnienia prawa autorskiego i praw pokrewnych.Szczegółowy i praktyczny komentarz do każd...
Cena: 150,00zł
... jest pusty