Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo upadłościowe i naprawcze. Komentarz 2012. Wydanie 2

Książka Prawo upadłościowe i naprawcze. Komentarz 2012. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Zimmerman Piotr


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  2
Seria:  Komentarze Becka
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  1084
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-255-3091-4
Cena: 175zł
Nakład wyczerpany
Opis
Powyższe opracowanie zawiera komentarz do ustawy z 28.2.2003 r. – Prawo upadłościowe i naprawcze i wyczerpująco omawia:
  • zasady wspólnego dochodzenia roszczeń wierzycieli od niewypłacalnych dłużników będących przedsiębiorcami oraz osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej, których niewypłacalność powstała wskutek wyjątkowych i niezależnych od nich okoliczności;
  • skutki ogłoszenia niewypłacalności;
  • zasady postępowania naprawczego wobec przedsiębiorców zagrożonych niewypłacalnością

 Publikacja  uwzględnia zmiany,  które weszły w życie w 2012 r., w tym m.in. zmiany wynikające z:

  • ustawy z 16.9.2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwanej „ustawą deweloperską”, wprowadzającej odrębne postępowanie upadłościowe wobec deweloperów; zmiana wchodzi w życie 29.4.2012 r.
  • ustawy z 19.8.2011 r. , zgodnie z którą z osobnej masy upadłości zakładu ubezpieczeń zaspokaja się m.in. wierzytelności z umów ubezpieczenia zaraz po kosztach likwidacji osobnej masy upadłości z zastrzeżeniem, że wierzytelności osób poszkodowanych i uprawnionych z tytułu ubezpieczeń obowiązkowych oraz wierzytelności ubezpieczonych, uprawnionych i uposażonych z umów ubezpieczenia na życie, zaspokaja Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych według odrębnych przepisów, w granicach określonych w tych przepisach; zmiana wchodzi w życie 11.2.2012 r.

Komentarz umożliwia zrozumienie zasad rządzących postępowaniem upadłościowym oraz naprawczym. Udziela jasnych odpowiedzi na pytania i wątpliwości pojawiające się przy stosowaniu przepisów z tej dziedziny oraz przedstawia możliwości zastosowania konkretnych rozwiązań.

Autor-praktyk, bazując na wieloletnim doświadczeniu w stosowaniu prawa upadłościowego, udziela praktycznych wskazówek pomocnych zarówno osobom zawodowo zajmującym się stosowaniem prawa – sędziom, radcom prawnym, adwokatom, jak i osobom spoza grona prawników. 

Komentarz skierowany jest także do syndyków, zarządców i nadzorców sądowych, w tym do osób przygotowujących się do egzaminu na licencję syndyka.  Adresatami komentarza są także aplikanci radcowscy i adwokaccy oraz studenci wydziałów prawa, którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy z obszaru prawa upadłościowego i naprawczego.  

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Prawo upadłościowe Prawo restrukturyzacyjne Komentarz 2016 Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo upadłościowe Prawo restrukturyzacyjne Komentarz 2016 Wydanie 4
Stan prawny: 1.1.2016 r.Powyższe opracowanie zawiera komentarz do ustawy z 28.2.2003 r. – Prawo upadłościowe oraz nowej ustawy – Prawo res...
Cena: 235,00zł
... jest pusty