Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo o ustroju sądów powszechnych Komentarz 2017 Wydanie 2

Książka Prawo o ustroju sądów powszechnych Komentarz 2017 Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Hayduk-Hawrylak Izabela, Kołecki Bartłomiej


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  2
Seria:  Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  476
ISBN:  
978-83-255-9406-0
Cena: 142zł
Opis

Komentarz 2017 do ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych

Prezentowany komentarz do ustawy regulującej ustrojów sądów powszechnych to swoisty przewodnik po problematyce ustroju sądów powszechnych. Książka omawia aktualne i najnowsze zmiany dotyczące m. in. wprowadzenia jawności oświadczeń majątkowych sędziów oraz obowiązku publikowania oświadczeń majątkowych sędziów i prokuratorów w BIP, aktualnych zmian dotyczących kwalifikacji ławnika sadowego.

Ponadto w publikacji uwzględniony został rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych (druk sejmowy Nr 1181), odnoszący się do rozdzielenia funkcji z zakresu administracji sądowej, związanych z wykonywaniem zadań orzeczniczych, należących do kompetencji prezesa sądu, od czynności administracyjnych należących do kompetencji dyrektora sądu.

Prezentowana pozycja wzbogacona została o komentarz Pani sędzi SR w Otwocku dr Izabeli Haÿduk-Hawrylak (dział II) oraz Pani asystent sędziego w SR w Wejherowie, radcy prawnego Anny Wleklińskiej (dział IV).

Niniejsza książka będzie niezwykle pomocna dla sędziów, adwokatów, radców prawnych jak i absolwentów prawa przygotowujących się do egzaminów prawniczych czy też osób mających zamiar związać się zawodowo z organami wymiaru sprawiedliwości.

Księgarnia Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca „Prawo o ustroju sądów powszechnych. Komentarz” autorstwa dr I. Haÿduk-Hawrylak, B.Kołeckiego i A. Wleklińskiej.
Inne pozycje tego autora
Książka Współczesne tendencje w rozwoju procesu karnego z perspektywy dogmatyki oraz teorii i filozofii prawa w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Współczesne tendencje w rozwoju procesu karnego z perspektywy dogmatyki oraz teorii i filozofii prawa
Publikacja stanowi w większości zbiór referatów wygłoszonych w trakcie ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Współczesne tendencje w rozwoju proces...
Cena: 94,00zł
... jest pusty