Autorzy: Wydawnictwo: Wolters Kluwer S.A.
Wydanie: 2
Seria: Seria AKADEMICKA prawo
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 356
Oprawa: miękka
Format: B5
ISBN: 978-83-264-4509-5
Prawo karne. Zarys problematyki. Wydanie 2 Autorzy Jerzy Lachowski , Andrzej Marek
Stan prawny: 1.10.2011 r.
W podręczniku Prawo karne. Zarys problematyki. Wydanie 2 w sposób przystępny i precyzyjny przedstawiono najważniejsze zagadnienia z zakresu części ogólnej prawa karnego w tym m.in.: naukę o przestępstwie i zasady odpowiedzialności, kary, środki karne i inne formy reakcji na czyn zabroniony, a także części szczególnej, w której omówione zostały poszczególne kategorie przestępstw.
Autorzy w swoich rozważaniach odwołują się do rozwiązań zawartych w kodeksie postępowania karnego i prawa karnego wykonawczego, co z pewnością ułatwi zrozumienie niektórych instytucji materialnoprawnych.
W publikacji Prawo karne. Zarys problematyki. Wydanie 2 zamieszczono również przykłady, których celem jest zobrazowanie wybranych instytucji z zakresu prawa karnego materialnego oraz pytania kontrolne i problemowe pozwalające zweryfikować wiedzę.
Adresaci:
Książka Prawo karne. Zarys problematyki. Wydanie 2 przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów prawa i administracji. Będzie stanowić niezastąpioną pomoc w przygotowaniu do egzaminu z prawa karnego.
Jerzy Lachowski - doktor habilitowany nauk prawnych, profesor w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; adwokat; członek Komisji Dyscyplinarnej do spraw nauczycieli akademickich przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego; autor i współautor licznych publikacji z zakresu prawa karnego materialnego i wykonawczego, w tym komentarza do części ogólnej i szczególnej kodeksu karnego.
Andrzej Marek - profesor doktor habilitowany nauk prawnych, był profesorem zwyczajnym w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; był wybitnym specjalistą z zakresu prawa karnego, prawa wykroczeń, kryminologii i wiktymologii z bogatym dorobkiem naukowym (ponad 300 publikacji).