Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w VAT

Książka Prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w VAT w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Selera Paweł


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  PORADNIKI PODATKOWE
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  372
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-3334-4
Cena: 125zł
Opis
Stan prawny: 31.05.2014 r.

"Odliczenie i zwrot podatku naliczonego to podstawowe "mechanizmy" funkcjonowania podatku od towarów i usług. Przyznanie uprawnienia do odliczenia i zwrotu ma przy tym nie tylko znaczenie dla skutków podatku VAT ocenianych w kraju, lecz także wiąże się z realizacją jednej z podstawowych zasad wspólnego systemu podatku VAT. Stąd też kompleksowa analiza odliczenia i zwrotu podatku naliczonego ma ogromne znaczenie nie tylko dla oceny skutków podatku VAT w kraju, ale także w obszarze Unii Europejskiej (...)".

Dr hab. Paweł Borszowski, prof. UWr

W opracowaniu skomentowano kluczowe zagadnienia związane z problematyką podatku naliczonego, w tym:

    wyłączenia i ograniczenia w prawie do odliczenia podatku naliczonego,
    zwrot podatku naliczonego dla podatników krajowych i zagranicznych,
    korektę podatku naliczonego.

Przeanalizowano również kwestie zakresu związku podatku naliczonego ze sprzedażą opodatkowaną podatnika oraz znowelizowane z dniem 1 stycznia 2014 r. przepisy dotyczące powstania i realizacji prawa do odliczeń. Ze względu na kluczowe dla przedsiębiorców zmiany obowiązujące od początku 2014 r. oraz od 1 kwietnia 2014 r. dużo uwagi poświęcono systemowi ograniczeń w prawie do odliczenia.

Adresaci:
Książka przeznaczona jest dla doradców podatkowych, osób związanych z obsługą podatkową firm oraz pracowników działów księgowych i finansowych. Może stanowić cenną pomoc dla studentów prawa i ekonomii zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu podatku od towarów i usług.

Paweł Selera - doktor nauk prawnych, LL.M.; doradca podatkowy. Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych firmach doradztwa podatkowego w Niemczech oraz Polsce. Odbył staż w Dyrekcji Generalnej ds. Podatków i Unii Celnej Komisji Europejskiej w Brukseli. Jest stypendystą Instituto Politecnico de Braganca; laureat konkursu dla młodych autorów publikacji profesjonalnych Złote Skrzydła "Dziennika Gazety Prawnej"; autor wielu publikacji, głownie z zakresu europejskiego prawa podatkowego, w tym książki Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT. Analiza praktyczna (Warszawa 2012)

Inne pozycje tego autora
Książka Międzynarodowe a unijne prawo podatkowe w kontekście opodatkowania zysków przedsiębiorstw w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Międzynarodowe a unijne prawo podatkowe w kontekście opodatkowania zysków przedsiębiorstw
Publikacja poświęcona jest problematyce relacji norm międzynarodowego i unijnego prawa podatkowego w aspekcie opodatkowania zysków przedsiębiorstw ze ...
Cena: 99,00zł
... jest pusty