Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawne zasady korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej

Książka Prawne zasady korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Tabernacka Magdalena


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  316
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-4240-7
Cena: 85zł
Opis
Książka Prawne zasady korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej stanowi kompleksowe opracowanie problematyki prawnej korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Zawiera definicje pojęć użyteczności publicznej oraz obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, co może być przydatne w przypadku wątpliwości interpretacyjnych w ocenie zakresu obowiązywania poszczególnych regulacji prawnych, a także systematykę takich obiektów i urządzeń. Powyższe rozważania zostały przedstawione na podstawie analizy orzecznictwa, obowiązującego stanu prawnego oraz z wykorzystaniem literatury z zakresu prawa i filozofii prawa.

W publikacji Prawne zasady korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej zaprezentowano i przeanalizowano prawne środki ochrony obywatela w zakresie realizacji uprawnień do korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, które obejmują zarówno środki regulowane prawem publicznym - w zakresie dochodzenia realizacji publicznych praw podmiotowych, jak i prawem cywilnym, co dotyczy przede wszystkim odpowiedzialności odszkodowawczej kontraktowej lub deliktowej.

Adresaci:
Opracowanie Prawne zasady korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej przeznaczone jest dla pracowników naukowych zajmujących się prawem administracyjnym, pracowników urzędów państwowych i pracowników samorządowych zajmujących się procesem inwestycyjnym, prawników - sędziów sądów administracyjnych, prokuratorów, radców prawnych, a także studentów i wykładowców kierunków prawa i administracji.

Magdalena Tabernacka - doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Nauk Administracyjnych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego; zajmuje się problematyką uwarunkowań prawnych, społecznych i ekonomicznych działania organów władz publicznych; prowadzi badania naukowe dotyczące relacji organów władz publicznych z adresatami działań podejmowanych w procesie wykonywania zadań publicznych.
Inne pozycje tego autora
Książka Płaszczyzny konfliktów w administracji publicznej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Płaszczyzny konfliktów w administracji publicznej
Stan prawny na: 1.09.2010 r. "Recenzowane opracowanie z pewnością jest rzetelną analizą naukową, ciekawą pomocą dydaktyczną, a w szczególn...
Cena: 99,00zł
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Kodeks pracy w placówkach oświatowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks pracy w placówkach oświatowych
Zarówno Karta Nauczyciela, jak i przepisy o pracownikach samorządowych, nie określają w pełni regulacji w zakresie stosunku pracy pracowników pedagogi...
Cena: 69,00zł
... jest pusty