Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawa, obowiązki i zakres odpowiedzialności głównych księgowych

Książka Prawa, obowiązki i zakres odpowiedzialności głównych księgowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kawecka-Siuzdak Genowefa


Wydawnictwo:  

ODDK


Wydanie:  4
Rok wydania:  

2008


Ilość stron:  182
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
978-83-74264-93-8
Cena: 149zł
Nakład wyczerpany
Opis
Praktyczny poradnik polecany dla każdego głównego księgowego – pomoże w prawidłowym ułożeniu relacji między kierownikami jednostek gospodarczych a osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Szczegółowo omówiono tu zakres obowiązków, odpowiedzialności i uprawnień głównych księgowych i księgowych wynikających z przepisów prawa podatkowego i bilansowego, m.in. ustawy o rachunkowości, ustaw o podatku dochodowym, Kodeksu karnego skarbowego, Kodeksu pracy, ustawy o finansach publicznych.

Dodatkowo – wzory zasadniczych dokumentów np. umowy o przyjęcie odpowiedzialności za prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz umowy o przyjęcie odpowiedzialności za powierzone mienie.

Uzupełnieniem opracowania, ułatwiającym orientację w omawianej problematyce, są zestawienia tabelaryczne, schematy, instrukcje, które czynią publikację przejrzystą i przystępną.

Genowefa Kawecka-Siuzdak– absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalistka w dziedzinie prawa bilansowego i podatkowego, autorka wielu publikacji. Od wielu lat prowadzi wykłady z prawa bilansowego i podatkowego.
Nakład wyczerpany
... jest pusty