Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawa, obowiązki i odpowiedzialność głównych księgowych (z suplementem elektronicznym). Wydanie 5

Książka Prawa, obowiązki i odpowiedzialność głównych księgowych (z suplementem elektronicznym). Wydanie 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kawecka-Siuzdak Genowefa


Wydawnictwo:  

ODDK


Wydanie:  5
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  356
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7804-209-9
Do pobrania:
Cena: 159zł
Nakład wyczerpany
Opis
Jak właściwie ułożyć relacje między kierownikiem a osobą odpowiedzialną za prowadzenie ksiąg rachunkowych – praktyczny poradnik z wzorami umów polecany dla każdego głównego księgowego.

Szczegółowo omówiono tu zakres obowiązków, odpowiedzialności i uprawnień głównych księgowych i księgowych wynikających z przepisów prawa podatkowego i bilansowego, m. in. ustawy o rachunkowości, ustaw o podatku dochodowym, Kodeksu karnego skarbowego, Kodeksu pracy, ustawy o finansach publicznych. Podkreślono też rolę głównego księgowego i księgowego oraz rangę ich zawodu w oparciu o prawo bilansowe, w tym międzynarodowe, a także przy uwzględnieniu norm Kodeksu Etyki w Rachunkowości.

Dodatkowo – wzory zasadniczych dokumentów koniecznych w zatrudnieniu księgowego np. umowy o przyjęcie odpowiedzialności za prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz umowy o przyjęcie odpowiedzialności za powierzone mienie. Wszystkie dokumenty dostępne są również w wersji edytowalnej w suplemencie elektronicznym.

Uzupełnieniem opracowania, ułatwiającym orientację w omawianej problematyce, są zestawienia tabelaryczne, schematy, instrukcje. Publikacja polecana w szczególności głównym księgowym, księgowym a także kierownikom jednostki i dyrektorom finansowym.

Genowefa Kawecka-Siuzdak-Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalistka w dziedzinie prawa bilansowego i podatkowego, autorka wielu publikacji, współpracownik firm szkoleniowych.
Nakład wyczerpany
... jest pusty