Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Pozycja prawna oskarżonego z zaburzeniami psychicznymi

Książka Pozycja prawna oskarżonego z zaburzeniami psychicznymi w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Ładoś Sebastian


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  348
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-3992-6
Cena: 85zł
Nakład wyczerpany
Opis
Stan prawny: 30.09.2012 r.

W monografii Pozycja prawna oskarżonego z zaburzeniami psychicznymi przedstawiono analizę szeregu instytucji prawnych związanych ze specyficzną sytuacją oskarżonego z zaburzeniami psychicznymi. Autor szczegółowo omawia zagadnienia związane z:

-zasadą domniemania niewinności,
-zdolnością do dokonywania czynności procesowych,
-zawieszeniem postępowania,
-swobodą wypowiedzi osoby przesłuchiwanej,
-ochroną tajemnicy psychiatrycznej.

W książce Pozycja prawna oskarżonego z zaburzeniami psychicznymi szczególną uwagę poświęcono problematyce prawa do obrony, m.in. w kontekście instytucji konsensualnych. Omówiono też kwestie kolizji celów procesu z leczeniem osób zaburzonych psychicznie oraz dylematów orzeczniczych związanych ze stosowaniem reguły in dubio pro reo.

Osobna część została poświęcona sytuacji prawnej osób niepoczytalnych oraz problematyce dowodowego znaczenia wywiadu lekarskiego w postępowaniu karnym. W tym kontekście zwrócono też uwagę na pozycję prawną lekarza występującego w roli biegłego. Omawiane zagadnienia w dużej mierze zilustrowano przykładami z praktyki sądowej.

Adresaci:
Monografia Pozycja prawna oskarżonego z zaburzeniami psychicznymi jest adresowana nie tylko do prawników (sędziów, adwokatów, prokuratorów), ale także do psychiatrów, psychologów i innych osób, które zajmują się problematyką osób z zaburzeniami psychicznymi.

Sebastian Ładoś - doktor nauk prawnych, sędzia orzekający w sprawach karnych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania naukowe związane są z problematyką psychiatryczną, psychologiczną i seksuologiczną w prawie karnym.
Nakład wyczerpany
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Świadomość sprawcy czynu zabronionego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Świadomość sprawcy czynu zabronionego
Publikacja Świadomość sprawcy czynu zabronionego dotyczy teoretycznych oraz dogmatycznych zagadnień związanych z tzw. stroną podmiotową czynu zabronio...
Cena: 85,00zł
... jest pusty