Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Poszkodowani w wypadkach drogowych i przez ubezpieczycieli. Wydanie 3

Książka Poszkodowani w wypadkach drogowych i przez ubezpieczycieli. Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Gołba Zdzisław


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  3
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  230
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7806-822-8
Do pobrania:
Cena: 49zł
Opis
Książka Poszkodowani w wypadkach drogowych i przez ubezpieczycieli przedstawia problemy, z którymi borykają się poszkodowani w wypadkach drogowych w dochodzeniu swoich roszczeń od ubezpieczycieli. Opracowanie to ukazuje nierównorzędną pozycję między uprawnionym do żądania zaspokojenia wyrządzonej mu szkody a zobowiązanym do jej naprawienia. Ma także na celu zaprezentowanie barier utrudniających poszkodowanym uzyskanie godziwego naprawienia wyrządzonej im szkody.

Publikacja Poszkodowani w wypadkach drogowych i przez ubezpieczycieli. Wydanie 3 uwzględnia w szczególności ustawę o działalności ubezpieczeniowej oraz ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Trzecie wydanie zostało uzupełnione bieżącym orzecznictwem Sądu Najwyższego, podkreślającym w szczególności funkcję kompensacyjną, jaką powinno spełniać zadośćuczynienie wobec poszkodowanych. Również wzory pozwów zostały dostosowane do aktualnego orzecznictwa.

Publikacja Poszkodowani w wypadkach drogowych i przez ubezpieczycieli. Wydanie 3 jest przeznaczona dla adwokatów, radców prawnych, a także osób zainteresowanych problematyką ubezpieczeniową (np. poszkodowanych w wypadkach drogowych).

Autor – dr Zdzisław Gołba prowadzi kancelarię adwokacką. Jest wieloletnim i doświadczonym praktykiem w sprawach poszkodowanych w wypadkach drogowych, co skłoniło go do przedstawienia w niniejszym opracowaniu najbardziej problematycznych zagadnień związa-nych z praktyką i legislacją.
Inne pozycje tego autora
Książka Służebności gruntowe, drogowe, osobiste i przesyłu Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Służebności gruntowe, drogowe, osobiste i przesyłu Wydanie 3
Stan prawny: 10 maja 2016 r.W publikacji omówiono wszystkie służebności uregulowane w kodeksie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem służebności prz...
Cena: 101,00zł
... jest pusty