Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Postulat pewności prawa w wykładni operatywnej prawa podatkowego

Książka Postulat pewności prawa w wykładni operatywnej prawa podatkowego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Filipczyk Hanna


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  BIBLIOTEKA PRZEGLĄDU PODATKOWEGO
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  300
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-4203-2
Cena: 85zł
Nakład wyczerpany
Opis
Książka Postulat pewności prawa w wykładni operatywnej prawa podatkowego stanowi pierwsze w Polsce tak obszerne i wnikliwe opracowanie, którego przedmiotem jest rola postulatu pewności prawa w praktyce wykładni operatywnej prawa podatkowego. W monografii udzielono odpowiedzi na pytanie, jak organy podatkowe i sady administracyjne winny interpretować przepisy podatkowe, aby urzeczywistniać pewność prawa jako wartość.

W publikacji Postulat pewności prawa w wykładni operatywnej prawa podatkowego omówiono również instytucjonalne gwarancje pewności prawa podatkowego w postaci indywidualnych i ogólnych interpretacji przepisów prawa podatkowego i uchwal Naczelnego Sadu Administracyjnego.

Autorka w sposób odważny i ciekawy łączy refleksje dogmatyczna w dziedzinie prawa podatkowego z rozważaniami teoretycznoprawnymi.

Adresaci:
Monografia Postulat pewności prawa w wykładni operatywnej prawa podatkowego adresowana jest do prawników zajmujących się podatkami oraz naukowców specjalizujących się w prawie podatkowym.

"Praca Hanny Filipczyk wypełnia lukę w dotychczasowym piśmiennictwie prawnopodatkowym, a opracowanie problemu badawczego w formie i treści zaprezentowanej w rozprawie jest trafne i merytorycznie słuszne. Rozprawa jest opracowaniem oryginalnym, dobrze łączącym nurt teoretyczny z nie mniej istotnym walorem praktycznym. Wartość tej pracy podnoszą podjęte przez Autorkę badania empiryczne dotyczące realizacji pewności prawa w orzecznictwie sadów administracyjnych w sprawach podatkowych".

Prof. zw. dr hab. Jerzy Małecki

Hanna Filipczyk - doktor nauk prawnych; absolwentka prawa i filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa podatkowego; doradca podatkowy specjalizujący się w sprawach spornych; w przeszłości związana z Arthur Andersen, Ernst&Young i Accreo Taxand, obecnie of counsel (doradca współpracujący) w Enodo Advisors.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Podatek od czynności cywilnoprawnych Komentarz 2016 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatek od czynności cywilnoprawnych Komentarz 2016
Stan prawny: 1 września 2015 r. z uwzględnieniem zmian, które wejdą w życie 1 stycznia 2016 r. (Dz. U. poz. 1045)Komentarz stanowi aktualne i merytory...
Cena: 125,00zł
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka VAT w wyjaśnieniach organów podatkowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
VAT w wyjaśnieniach organów podatkowych
Oddana w ręce Czytelników książka stanowi najbardziej kompleksowe i najobszerniejsze jak dotychczas opracowanie indywidualnych interpretacji wydawanyc...
Cena: 239,00zł
... jest pusty