Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Postępowania odrębne w procesie cywilnym. Wydanie 3

Książka Postępowania odrębne w procesie cywilnym. Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Manowska Małgorzata


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  3
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  384
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7806-470-1
Do pobrania:
Cena: 89zł
Nakład wyczerpany
Opis
Postępowania odrębne w procesie cywilnym to publikacja zawierająca kompleksową charakterystykę wszystkich postępowań odrębnych występujących w procesie cywilnym.

Polska procedura cywilna przewiduje w sądowym postępowaniu rozpoznawczym dwa tryby: procesowy bądź nieprocesowy. W ramach pierwszego z nich funkcjonują postępowania od-rębne przeznaczone do rozpatrywania spraw o szczególnym znaczeniu. Mają one na celu bądź uproszczenie i skrócenie postępowania przed sądem, bądź wprowadzenie lub modyfikację instytucji występujących w postępowaniu zwykłym, bądź też uwzględnienie odrębności spraw transgranicznych.

W pracy zostały omówione zmiany wprowadzone przez kolejne nowelizacje Kodeksu postępowania cywilnego, m.in.: nowe rodzaje postępowań odrębnych; są to europejskie postępowania w sprawach transgranicznych, które dzielą się na europejskie postępowanie nakazowe i europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń, oraz elektroniczne po-stępowanie upominawcze. Książka zawiera osobny rozdział poświęcony nowemu modelowi postępowania dowodowego i nowym rozwiązaniom w zakresie składania pism przygotowawczych.

W publikacji zamieszczono formularze pism procesowych stosowanych w postępowaniu uproszczonym oraz w europejskich postępowaniach w sprawach transgranicznych wraz z objaśnieniami dotyczącymi ich wypełnienia.

Książka przeznaczona jest dla sędziów, adwokatów, radców prawnych, aplikantów i studentów wydziału prawa.

Małgorzata Manowska – doktor habilitowany nauk prawnych, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, autorka wielu publikacji naukowych.

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Kodeks postępowania cywilnego Komentarz 2016 Tom 1 i 2 Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks postępowania cywilnego Komentarz 2016 Tom 1 i 2 Wydanie 3
Stan prawny: 1 września 2015 r.  uwzględnia zmiany wchodzące w życie 8 września 2016 r.Z przyjemnością prezentujemy trzecie wydanie popularnego K...
Cena: 299,00zł
Książka Postępowanie cywilne Kazusy Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Postępowanie cywilne Kazusy Wydanie 4
Książka stanowi zbiór 59 kazusów z zakresu procedury cywilnej wraz z odpowiedziami i komentarzami pomocnymi aplikantom radcowskim i adwokackim w dokła...
Cena: 75,00zł
Książka Koszty procesu i koszty sądowe w postępowaniu cywilnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Koszty procesu i koszty sądowe w postępowaniu cywilnym
Koszty sądowe w postępowaniu cywilnym Manowska Prezentowana pozycja to gruntowne przedstawienie zagadnienia kosztów procesu i kosztów sądowych cywilny...
Cena: 109,00zł
... jest pusty