Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Porwania dla okupu

Książka Porwania dla okupu w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kaczmarek Janusz, Kierszka Magdalena


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  2
Rok wydania:  

2008


Ilość stron:  312
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7601-059-5
Cena: 79zł
Nakład wyczerpany
Opis
Stan prawny na 10.04.2008 r.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej znalazła się zarówno analiza teoretycznoprawna przepisów związanych z typem czynu zabronionego, zwanym przestępstwem wzięcia zakładnika, jak i przedstawienie oblicza współczesnego polskiego przestępstwa uprowadzenia. Część druga pracy stanowi próbę przedstawienia tego przestępstwa jako zjawiska społecznego, ze wskazaniem okoliczności faktycznych, w jakich zazwyczaj jest ono dokonywane, zasygnalizowanie właściwości sprawców takich czynów i cech ofiar, a także prawdziwych zdarzeń z ostatnich lat. W rozdziale "Dziecko jako ofiara" została też przedstawiona kwestia psychicznego oddziaływania tego przestępstwa na osobę porwaną i jej najbliższych.

Adresaci:

Publikacja jest adresowana nie tylko do prawników czy praktyków zmagających się na co dzień z przestępczością, ale także do każdego czytelnika zainteresowanego tym problemem. Z myślą o nim objaśniono niektóre prawnicze sformułowania, ponadto wprowadzono do książki wyciągi z przepisów prawnych.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Przestępstwo wzięcia i przetrzymywania zakładnika. Aspekty prawne i kryminologiczne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Przestępstwo wzięcia i przetrzymywania zakładnika. Aspekty prawne i kryminologiczne
W opracowaniu Przestępstwo wzięcia i przetrzymywania zakładnika. Aspekty prawne i kryminologiczne przedstawiono kompleksowa analizę problematyki porwa...
Cena: 89,00zł
... jest pusty