Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Porozumienie z pacjentem. Relacje i komunikacja

Książka Porozumienie z pacjentem. Relacje i komunikacja w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  PORADNIKI ABC
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  208
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-3364-1
Cena: 50zł
Opis
Porozumienie z pacjentem. Relacje i komunikacja jest unikatową publikacją prezentującą komunikację z pacjentem jako zbiór wielu umiejętności: humanistycznych i medycznych, teoretycznych i praktycznych. Główną cechą książki jest interdyscyplinarne podejście do omawianego problemu, uwzględniające aspekty językowe, etyczne, prawne, psychologiczne i społeczne związane z komunikacją. W opracowaniu przedstawiono nie tylko pogłębioną analizę wyżej wymienionych elementów, ale także charakterystykę porozumienia z pacjentami w różnych specjalnościach medycznych.

Czytelnik odnajdzie tu praktyczne wskazówki dotyczące m.in.:
    odpowiedniego sposobu organizacji przestrzeni, w której odbywa się komunikacja,
    właściwych zachowań językowych wykorzystywanych w rozmowie z osobami chorymi,
    zasad przekazywania prawdy klinicznej,
    korzystnych i niekorzystnych metod stosowanych w komunikacji z dzieckiem,
    komunikacji z chorym psychicznie, z uwzględnieniem różnic w podejściu do pacjenta w zależności od jego stanu psychicznego,
    skutecznej komunikacji w zespole terapeutycznym.

Adresaci:
Książka przeznaczona jest dla lekarzy, dla których odpowiednie porozumienie z pacjentem stanowi podstawowy element pracy. Publikacja jest także wartościowym źródłem wiedzy dla nauczycieli akademickich i studentów różnych dziedzin i kierunków, zarówno humanistycznych (zwłaszcza psychologii, socjologii, polonistyki i filozofii), jak i medycznych.

Prof. dr hab. med. Marek Kulus - lekarz, pediatra, prorektor ds. dydaktyczno-wychowawczych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; kierownik Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM; członek Zespołu Języka Medycznego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN; członek licznych towarzystw naukowych i rad naukowych czasopism; zajmuje się problemami pneumonologii i alergologii dziecięcej, w szczególności epidemiologii, patogenezy, diagnostyki i leczenia astmy u dzieci, jej wczesnego rozpoznania, jak również problematyką związaną z nadreaktywnością oskrzeli, optymalizacją diagnostyki i terapii ostrych oraz przewlekłych chorób układu oddechowego.

Prof. dr hab. med. Jan Doroszewski - lekarz, członek Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN; przewodniczący Zespołu Języka Medycznego RJP; członek czynny Polskiej Akademii Umiejętności; członek Komitetu Bioetyki przy Prezydium PAN; b. dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego; b. kierownik Zakładu Biofizyki i Biomatematyki CMKP; emeryt.

Prof. dr hab. Andrzej Markowski - językoznawca, profesor zwyczajny w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego; przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN; członek Prezydium Komitetu Językoznawstwa PAN; wiceprzewodniczący Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej; członek rzeczywisty Towarzystwa Naukowego Warszawskiego; zajmuje się semantyką, leksykologią, leksykografią i kulturą języka polskiego.
... jest pusty