Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Poręczenie majątkowe w polskim procesie karnym

Książka Poręczenie majątkowe w polskim procesie karnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Karlik Piotr


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2016


Ilość stron:  292
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-9647-9
Cena: 84zł
Opis
Stan prawny: 1 grudnia 2015 r.

Prezentowana publikacja stanowi kluczowe opracowanie dotyczące zagadnienia stosowania poręczenia majątkowego jako środka zapobiegawczego w polskim procesie karnym. W książce przedstawiono szczególną rolę i miejsce tej niezwykle złożonej instytucji oraz jej dogłębną analizę w świetle obowiązujących przepisów, stanowiska nauki oraz orzecznictwa sądowego. W sposób kompleksowy zaprezentowano praktyczne aspekty związane ze stosowaniem poręczenia majątkowego oraz orzekaniem przepadku przedmiotów stanowiących jego przedmiot.

Na podstawie badań aktowych i ankietowych przeprowadzonych w sądach powszechnych i jednostkach powszechnych prokuratur w Polsce oraz konfrontacji z praktyką stosowania tego środka zapobiegawczego uzyskano całościowy obraz poręczenia majątkowego w polskim procesie karnym jako złożonej czynności prawnej. Dzięki temu udzielono także odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania praktyki, które dotychczas pozostawały nierozstrzygnięte.

Książka jest skierowana przede wszystkim do praktyków, tj. sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych. Ze względu na poruszane problemy o charakterze teoretycznoprawnym z pewnością zainteresuje również przedstawicieli nauki.
Inne pozycje tego autora
Książka Postępowania konsensualne i szczególne w procesie karnym Praktyczny przewodnik ze wzorami pism w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Postępowania konsensualne i szczególne w procesie karnym Praktyczny przewodnik ze wzorami pism
Postępowanie konsensualnePublikacja Postępowania konsensualne i szczególne w procesie karnym Praktyczny przewodnik ze wzorami pism to praktyczne ...
Cena: 109,00zł
... jest pusty